Crysis Remastered açılmıyor ve FPS düşüyor

İşletim sistemi
Windows 11

NoobEller

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
3060
Biraz önce 3 oyunun bulunduğu paketi satın aldım ve indirdim. Crysis Remastered oynamak için tıkladığımda oyun açılmadı internete baktığım zaman uyumluluk modu ayarlanınca düzeldiği söyleniyordu ve evet gerçekten düzeldi.

Oyuna giriş yaptığımda oyun içinde orta ayarlarda 150 FPS rahat alıyorum DLSS görüntüsünü hiç sevmediğim için direkt kapadım zaten resmen çamur gibi gösteriyor oyunu. Skill kullanımı öğretmeye başladığında ise skill kullandığım zaman anlık bir drop oluşuyor kapanırken de aynı şekilde drop yaşanıyor. Belki yeni girdiğim içindir diye devam ettim ama durum aynı sanki anlık 0 FPS civarına inip geri geliyor. Eğer sürekli spam atarsam 3 FPS oluyor oyun. Aksiyonu çok kötü baltalıyor eğer çözümü yoksa oynamayacağım bile.

Oyunu SSD varsa SSD'ye alın ve dosyaları doğrulayin.
Oyun hali hazırda M2 SSD üzerinde bulunuyor. Dosyaları da doğruladım ama hiçbir şey değişmedi. Birazdan sil yükle taktiğini deneyeceğim.

Sil yükle yaptım ve durum hala aynı her yetenek kullandığımda drop yaşanıyor.

Son düzenleme:
Oyunun ilk başlarında mı oluyordu yaklaşık 50 dakika oynadım böyle devam eder korkusuyla iade hakkım gitmesin diye uğraşıyorum.

Windows 10'da daha stabil aynı sorunu ben de yaşadım.

Dosya Ekleri

• CrysisRemastered_2023_02_05_03_11_08_396.jpg
    CrysisRemastered_2023_02_05_03_11_08_396.jpg
    1,8 MB · Görüntüleme: 59
Anladım bende sürekli aktif oluyor misal Q spam vesaire atarsam donacak dereceye geliyor.

Bu sorunu ben Crysis Remastered'da değil de farklı bir oyunda menü açarken yaşıyordum. Menüyü açınca takiliyordu oyun o an FPS düşüyordu, sürekli aç kapa yapınca da oyunu düşük FPS'te oynuyormussun gibi takiliyordu sürekli. Windows 11'i ilk çıktığı zamanlar kullanıyordum o zamanlar 10'a geçmeyi denedim sırf bu yüzden ve düzeldi. Alakası var mı bilmiyorum ama söyleyeyim dedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı