CrystalDisk SSD okuma yazma değerleri nasıl?

ardagltkn

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ilk defa SSD kullanıyorum cidden anlamıyorum, bu program ile test edebileceğimi öğrendim sonuçlar iyi mi kötü mü?
Ekran görüntüsü 2020-10-31 155639.png

Yazma hızına bakacak olursak SATA SSD olması imkansız. NVMe SSD için de sıralı okuma hızı düşük kalmış. Ancak günlük kullanımda asla fark edemeyeceğiniz bir düşüş.

Modelini neden yazmıyorsunuz?

SSD'nin boyutu ne kadar? İlginç bir boyut gözüküyor.

Yazma hızına bakacak olursak SATA SSD olması imkansız. NVMe SSD için de sıralı okuma hızı düşük kalmış. Ancak günlük kullanımda asla fark edemeyeceğiniz bir düşüş.

Hocam modeli KINGSTON OM8PCP3512F-AA diye geçiyor laptop zaten
boyutuda 512 gb

512gb ve evet nvme ssd

Sanırım 1400 MB/s okuma 900 MB/s yazma hızlarına sahip olması gerekiyor. Okuma hızı biraz düşük kalmış. Günlük kullanımda pek fark edemeyeceğiniz bir hız farkı.

Arkaplanda disk kullanımını etkileyecek uygulama var mı kontrol edin. Yoksa da yapabileceğiniz pek fazla bir şey yok. Temiz kurulum denenebilir. Veya elinizde başka disk varsa secure erase yapılıp tekrardan Windows kurulabilir.

OEM ürün olduğu için firmware güncellemesi olduğunu düşünmüyorum. Üretici sitesine bakılmalı.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı