Çözüldü CS 1.6 çözünürlük düşükken siyah ekran veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Selamlar, CS 1.6'yı 600x480 çözünürlükte açtığımda oyun siyah ekran veriyor. Masaüstü çözünürlüğüm 1920x1080, masaüstü çözünürlüğünü eşitleyince açılıyor fakat önceden otomatik olarak oyunun çözünürlüğünü ayarlıyordu. Ayarını bilen var mı?
Ekleme: Oyun açılırken yanları siyah bir şekilde açılıyor ve sonrasında tamamen siyah oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Çizgili ekranı çözdüm hocam. Ölçeklendirme kısmının yanındaki boyuta girip masaüstünün yeniden ölçeklendirmesine izin ver dedim ve çözüldü. Korsan olarak deneyeyim bende madem. Teşekkür ederim yardımların için.
Bu arada orijinal olduğunu nereden bildiniz?
Korsan denedim ama yine aynı Alt Tab hızı.
OpenGL ya da başka bir şekilde açmayı denediniz mi? Öncelikle kullandığınız ekran kartı denetim masasından "masaüstü konum ve boyutunu ayarla" gibi bir seçenek var, bu seçenekten "Tam Ekran" olarak seçin.

Ayarlarınız resimdeki gibi olsun. Ek olarak işaretlediğim yere tik koyun bir de öyle deneyin.
20220120_161504.jpg

Tiki seçince oldu hocam. Busefer de ekranda çizgiler oluşmaya başladı. Çözünürlük düşük diye muhtemelen ama sanırım daha önce öyle bir sorun yoktu.
Alt tab yapınca oyun bozuluyor. Sol altta küçük kare olarak gözüküyor.
(GTX 1650) Bu arada ekran kartım.
Birde alt tab yapınca uzun sürüyor. Çözümü var mı ?

Tiki seçince oldu hocam. Busefer de ekranda çizgiler oluşmaya başladı. Çözünürlük düşük diye muhtemelen ama sanırım daha önce öyle bir sorun yoktu.
Alt tab yapınca oyun bozuluyor. Sol altta küçük kare olarak gözüküyor.
Orijinal CS 1.6 cidden sorunlu bir oyun. Oyunda Steam'de 1000 saatim, Steam dışı ise bunun iki katı saatim var. Tecrübelerime dayanarak söyleyebilirim ki orijinal satın alıp yaşadığım sorunlardan dolayı korsan indirmiş birisiyim, alt+tab sorununa son çare korsan diyebilirim.
Sadece OyunYoneticisi ya da CsDuragi gibi bilindik yerlere bakın.

Çizgili ekran konusunda ise hiç yaşamadığim için yorum yapmayacağım.

Çizgili ekranı çözdüm hocam. Ölçeklendirme kısmının yanındaki boyuta girip masaüstünün yeniden ölçeklendirmesine izin ver dedim ve çözüldü. Korsan olarak deneyeyim bende madem. Teşekkür ederim yardımların için.
Korsan denedim ama yine aynı Alt Tab hızı.

Son düzenleme:
Çözüm
Korsanda orijinale kıyasla hiç sorun yaşamadım desem yalan söylemiş olmam herhalde. :D Tamamen tecrübeye dayalı bir tahmin diyebilirim. :)

Sorununuz çözüldüyse sorununuzu çözen cevabı "Çözüm" olarak işaretlemeyi unutmayın (kendi cevabınızı da işaretleyebiliyorsunuz).

Yeni konular

Geri
Yukarı