CS 1.6 high end RTX 3090 sistemde kasıyor

D3J4-Vu

Hectopat
Yabancı siteler dâhil birçok yere baktım, okudum, araştırdım, ettim, çözüm bulamadım.
Sorun başlıkta yazdığı gibi hayvan gibi sistemde CS1.6'nın kasması.
Hayvan gibi sistemde CS 1.6 mı oynuyorsun diyenler varsa cevabım evet.

Sorun şu:
FPS olarak bir düşme yaşanmamasına rağmen(%1 ve %0.1 Low dâhil) oyun anlık olarak takılıyor. Bu esnada oyundaki hareket devam ediyor ancak ekrana saliselik bir takılma olarak yansıyor, tabii o esnada Crosshair falan kaymış oluyor, hiç hoş olmuyor.
Yâni bildiğiniz FPS düşmüş de tekrar yükselmiş gibi anlık olarak kasıyor. Denemediğim ayar, kod vs. kalmadı. Hiçbir şey değişmedi.

Sadece oyun ayarları değil, NVIDIA Denetim Masası ayarları, fare ayarları, sistem ayarları, driver Update ve yerinde rollback, hatta BIOS Update'e kadar...
RAM'leri dahî değiştirerek denedim sonuç yine aynı.

Başka da hiçbir oyunda olmuyor bu sorun.

Şimdi gelelim şu gariban oyunun kastığı hayvan gibi sisteme:
İşlemci: Ryzen 5950X (X46 overclocklu)
Anakart: ASUS ROG Crosshair Dark Hero X570.
Ekran kartı: ASUS ROG STRIX RTX 3090 OC version.
RAM: Corsair dominator 4x8 32 GB 4000 MHz.
Sıvı soğutucu: ASUS ROG ryujın II 360mm.

Cevap verecek olanlar rastgele aklına gelen ve genel internette bilinen şeyleri yazmazlarsa sevinirim.
Ya aynı şeyi yaşayıp çözmüş tecrübeli biri yazacak (çözmemişse de olur, derdimizi paylaşmış oluruz, yazsın yine.)
Ya da "şunu denememişsindir" diyebileceğiniz bir şey olması gerek.

1 yıldır neredeyse uğraşıyorum çözemedim.
Çözene bir hediye bile düşünebilirim yâni o derece...

(Nereden geçtik arkadaş şu AMD'ye)

Son düzenleyen: Moderatör:
5950X'in içindeki İnfinity Fabric, 4000 MHz ram ile senkronize çalışamaz. İşlemcinin içindeki infinity fabric ve ram senkronize çalışmaz ise performans düşük olur. Ram frekansını 3600 yapıp bir daha deneyin.

5950X'in içindeki İnfinity Fabric, 4000 MHz ram ile senkronize çalışamaz. İşlemcinin içindeki infinity fabric ve ram senkronize çalışmaz ise performans düşük olur. Ram frekansını 3600 yapıp bir daha deneyin.
Bu ramleri yeni taktım, bundan önceki ramler G Skill Trident Z Royal Gold 4400 mHz idi fakat dediğiniz şekilde 3600 mHz'de kullanıyordum. Sorun yine aynıydı.
Bir de bir şey daha ekleyeyim, bundan önceki sistemde işlemci 10900K ve anakart Maximus XII Extreme idi, böyle bir sorun yoktu.

Bu RAM'leri yeni taktım, bundan önceki RAM'ler G.Skill Trident Z Royal Gold 4400 MHz'Ti fakat dediğiniz şekilde 3600 MHz'de kullanıyordum. Sorun yine aynıydı.
Bir de bir şey daha ekleyeyim, bundan önceki sistemde işlemci 10900K ve anakart Maximux XII Extreme idi, böyle bir sorun yoktu.

O zaman sorunun kaynağı hakkında bir fikrim yok. Tek diyeceğim şey yeni taktığınız 4000 MHz RAM'leri de 4000 de kullanmayın.

Şu videoyu izle derim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam bunun konumuzla ilgisi yok.

Buradaki şahıs benzer sistemle cs 1.6'da fps sınırlamasını kaldırmış ve bunun oluşturduğu sorunlardan bahsetmiş.

Ben ise fps'i 250'ye sabitliyorum ve ilk mesajımda da dediğim gibi bundan önceki sistemim olan 10900K + Maximus XIII Extreme'de de aynı ayarlarla, aynı fps ile oynuyordum ve bir sorun yaşamıyordum.

Hocam bunun konumuzla ilgisi yok.

Buradaki şahıs benzer sistemle cs 1.6'da fps sınırlamasını kaldırmış ve bunun oluşturduğu sorunlardan bahsetmiş.

Ben ise fps'i 250'ye sabitliyorum ve ilk mesajımda da dediğim gibi bundan önceki sistemim olan 10900K + Maximus XIII Extreme'de de aynı ayarlarla, aynı fps ile oynuyordum ve bir sorun yaşamıyordum.
250 FPS çok yüksek 1.6 için. Versiyon nedir bu arada? V23?

Hocam bakın başta da belirttim bilinen mevzûları tekrar konuşmayalım.

Kaç FPS yüksek kaç FPS düşük ben bunları inciğine kadar kontrol ederek kullanan insanım. 20 yıldır oynuyorum, kendime ait iki serverım var.

Mesele CS'nin ayarları veya FPS değil bu sorunda.

Geri
Yukarı