CS:GO 1 Saat Sonra FPS Düşmesi

Shiyn1x

Centipat
CS:GO oynarken sürekli 120 FPS oynarken, 1 saat veya 45 dk geçtikten sonra FPS 40-65 arasına düşüyor.
Neler yapmamı önerirsiniz?

Bilgisayarının macunlarını yeniletin. Ve bilgisayarın fanını vs temizletin. Ve bilgisayarını iyi soğuttuğundan emin ol. Bunları yaptıktan sonra büyük ihtimalle düzelir.

Muhtemelen sicakliktan kaynaklaniyordur bu sebeple laptobunuzun internetten acilim videolarini izleyin, sonrasinda isitma bloklarini sokup fanlarini temizleyip termal macunu tazeleyip kapatin. Yuksek ihtimalle sorununuz cozulecektir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarının macunlarını yeniletin. Ve bilgisayarın fanını vs temizletin. Ve bilgisayarını iyi soğuttuğundan emin ol. Bunları yaptıktan sonra büyük ihtimalle düzelir.
Muhtemelen sicakliktan kaynaklaniyordur bu sebeple laptobunuzun internetten acilim videolarini izleyin sonrasinda isitma bloklarini sokup fanlarini temizleyip termal macunu tazeleyip kapatin. Yuksek ihtimalle sorununuz cozulecektir.
Yazdığımı okumadınız galiba. FPS düşmeden önce ve sonra aynı sıcaklıklar. Yani herhangi bi sıcaklık yükselmesi yok.

Yazdığımı okumadınız galiba. FPS düşmeden önce ve sonra aynı sıcaklıklar. Yani herhangi bir sıcaklık yükselmesi yok.

Fikrimce bir laptop 1 saat oyun oynadıktan sonra aynı sıcaklıkta kalmaz. Sistemin otomatik olarak Undervolt-Underclock yaptığını düşünüyorum. Afterburner ile oyuna girdiğiniz ilk an ve FPS düşme anlarında Clock Rate'a bakıp karşılaştırın.

Fikrimce bir laptop 1 saat oyun oynadıktan sonra aynı sıcaklıkta kalmaz. Sistemin otomatik olarak Undervolt-Underclock yaptığını düşünüyorum. Afterburner ile oyuna girdiğiniz ilk an ve FPS düşme anlarında Clock Rate'a bakıp karşılaştırın.
Zaten Afterburner ile bakıyorum. Kısacası 1 saat geçtikten sonra tek değişen şey FPS oluyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı