CS:GO 1080P'den 768P'ye düşürünce görüntü bulanıklaşma sorunu

melihus

Hectopat
Daha fazla  
Benim monitörüm 1080P fakat CS:GO'da 768'e alıştım devam etmek istiyorum.
768'e alınca görüntü bozuluyor böyle bulanıklaşıyor bu tüm oyunlarda aynı. Streched ya da black bar aynı görüntü ne yapmalıyım?

Ekran kartı: MSI GTX 1050Ti
DP kullanıyorum. HDMI ile değiştirince bir fark oluşmadı.

Pencereli ekrana aldığımda görüntünün net olduğunu fark ettim tam ekrana alınca bozuluyor black bar ile.

Son düzenleme:
Monitörü doğal çözünürlüğüyle kullanmadığınız sürece bu tarz durumlar normaldir. Siyah şerit ile biraz daha net görüntü alabilirsiniz ekrana yayma olmadığından. Ancak yine de asla doğal çözünürlük kadar kaliteli olmaz.

Monitörü doğal çözünürlüğüyle kullanmadığınız sürece bu tarz durumlar normaldir. Siyah şerit ile biraz daha net görüntü alabilirsiniz ekrana yayma olmadığından. Ancak yine de asla doğal çözünürlük kadar kaliteli olmaz.
Anlıyorum fakat anormal bir bozulma oluyor, yazılar dahi okunmaz hale geliyor.

Monitörü desteklediği çözünürlükte kullanın.
Doğru diyorsun da sonuçta herkesin yaptığı bir şey. Bir yerde bir problem var onu çözmeye çalışıyorum. Alışkanlık meselesi şimdi bana o zaman 1080p almasaydın demeyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Haklıyız, 1080p oynamayacaksan neden aldın? Doğal çözünürlük her zaman daha iyidir. Doğal çözünürlüğün dışına çıkınca görüntü bozulur.

Haklıyız, 1080p oynamayacaksan neden aldın? Doğal çözünürlük her zaman daha iyidir. Doğal çözünürlüğün dışına çıkınca görüntü bozulur.
Başka bir bilgisayarda yaptığımda böyle bir şey olmamıştı işte anlatamıyorum kendimi galiba.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı