Çözüldü CS:GO 4:3 Siyah Bar Kaldırma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

erensavas

Hectopat
Daha fazla  
Bu konuda çok fazla başlık olduğunu biliyorum. İnanın hepsine baktım ama işe yaramadılar. Diğer oyunlarda 4:3 yapınca Black bar gözükmüyor ancak CS:GO'da gözüküyor. Çözümünü bir türlü bulamadım. Paylaştığım resimde de gördüğünüz gibi ekran ayarını yapamıyorum. Eskiden yapabiliyordum. Sürücüyü güncelledim ama işe yaramadı. AMD Radeon üzerinde de ekran ölçeklendirmesi üzerine bir ayar yok. Ne yapabilirim?

Dosya Ekleri

• d.png
    d.png
    296,6 KB · Görüntüleme: 125
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bende aynı sürümü kullanıyorum. Ekran fotoğrafı atar mısın?
Arkadaşlar olayı çözdüm. İntel Grafikleri'nde 1920x1080'i 1400x1050 yaptım ve masaüstü çözünürlüğünü değiştirdim. Böyle yaptıktan sonra aşağıdaki ölçeklendirme kısmında diğer seçenekler çıktı. Oradan uzatılmışı seçtim. Daha sonrasında masaüstümü 1920x1080' geri aldım. Tekrar ölçeklendirme kısmına baktığımda yeniden başka bir seçenek çıkmıyor. Ama bilgisayar diyor ki "bu adam 1400x1050'de uzatılmış seçti. En iyisi ben 1400x1050'leri uzatılmış olarak açayım." ve öyle yapıyor. Sanırım mantık olarak öyle. Bu sayede 1400x1050 CS:GO oyunum uzatılmış ve black bar kalkmış olarak açıldı. Teşekkür ederim benle birlikte kafa patlattığınız için :)
Paylaştığınız AMD paneli değil?
Eki Görüntüle 709906

Sağ üstten ayarlar -> Ekran -> Ölçekleme modu -> Tam panel.
Paylaştığım İntel paneli. Eskiden İntel panelinden ayarlayınca oluyordu. Ayrıca AMD sürücümde ayarlar kısmında "Ekran" kısmı yok bende. O yüzden AMD üzerinden ayarlayamıyorum.

Bu konuda çok fazla başlık olduğunu biliyorum. İnanın hepsine baktım ama işe yaramadılar. Diğer oyunlarda 4:3 yapınca Black bar gözükmüyor ancak CS:GO'da gözüküyor. Çözümünü bir türlü bulamadım. Paylaştığım resimde de gördüğünüz gibi ekran ayarını yapamıyorum. Eskiden yapabiliyordum. Sürücüyü güncelledim ama işe yaramadı. AMD Radeon üzerinde de ekran ölçeklendirmesi üzerine bir ayar yok. Ne yapabilirim?
Laptopta yapamazsın.

Artı -2 Eksi
Laptopta yapamazsın.

Hayır yapabilir.

Çözünürlüğünüz ne?

Hayır yapar yanlış bilgi vermeyin.

AMD sürücünü yazar mısın?

AMD sürücünü yazar mısın?
https://www.amd.com/tr/support/prev...adeon-500-series/radeon-500-series/radeon-530 20.9.2 Optional olan.
Hayır yapabilir.

Çözünürlüğünüz ne?
Laptopum 1920x1080. Ben CS:GO'da 4:3 1400x1050 yapmaya çalışıyorum. Söylediğim gibi Rocket League ve Valorant'ta tam ekran oluyor ama CS:GO'da black bar kalıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı