Çözüldü CS:GO 4:3'te ekran kare oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 8.1

theKerimYildiz

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Yıllardır CS:GO oynuyorum, ve hep 4:3 ekran çözünürlüğünde oynarım. Yıllardır Windows 10'da oynadım, 3-5 ay önce Windows 8.1'e geçtim ve 2 haftadır CS:GO'da ekranım kare. Eskiden yanlardan gerilmiş ekrandı Windows 8.1 yapınca kare oldu. Ayarlarla Full oynadım baktım olmadı. Ekran kartı ya da monitör ün ayarlarından mı yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Eğer intel kullanıyorsanız başlata ''İntel Grafikleri Kontrol Merkezi'' yazıp uygulamaya girin. Eğer uygulama yoksa Microsoft Store'dan indirebilirsiniz.

Uygulamaya girdikten sonra sol taraftaki panelden ''Ekran''ı seçin. Gelen menüden ''Çözünürlük'' kısmından CS:GO'da oynadığınız çözünürlüğü seçin. Altta ''Ölçeklendirme'' ayarını göreceksiniz. Oradaki seçeneklerden ''Uzatılmış''ı seçin.

1629717378124.png
Eğer intel kullanıyorsanız başlata ''İntel Grafikleri Kontrol Merkezi'' yazıp uygulamaya girin. Eğer uygulama yoksa Microsoft Store'dan indirebilirsiniz.

Uygulamaya girdikten sonra sol taraftaki panelden ''Ekran''ı seçin. Gelen menüden ''Çözünürlük'' kısmından CS:GO'da oynadığınız çözünürlüğü seçin. Altta ''Ölçeklendirme'' ayarını göreceksiniz. Oradaki seçeneklerden ''Uzatılmış''ı seçin.

1629717378124.png

Çözüm
2 hafta önce bilgisayarda bir değişiklik yaptınız mı?
Hayır.
Sürücüleriniz güncel mi veya 2 hafta önce yeni bir sürücü kurmuş olabilirsiniz.

Windows sürümünü değiştirince ekran kartı sürücüsü'nün arayüzü değişti.

Eki Görüntüle 1146111
AMD ama bende bakacağım benzer ayar var mı diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı