CS:GO 4:3'te kasma hissi

İşletim sistemi
Windows 10

ImmortaL31

Femtopat
Oyunu 4:3'e alınca kasıyor gibi görünüyor. Normalde 250FPS üstü alıyorum monitörüm 144Hz 16:9 da böyle bir sorun yok çözümü var mı?

Son düzenleme:
Makaleler
1
Oyunu 4:3'e alınca kasıyor gibi görünüyor. Normalde 250FPS üstü alıyorum monitörüm 144Hz 16:9 da böyle bir sorun yok çözümü var mı?

Hangi çözünürlükte oynuyorsan, onla aynı özel çözünürlük oluştur ve Hz değerini belirle ( laptop ise Intel Denetim Masası, masaüstü ise büyük ihtimal NVIDIA Denetim Masası'ndan olur ) ( başlatma seçeneğine "-freq 144" yaz ve böyle dene )

Shadow Ryzen

Megapat
Makaleler
48
Yer
Hatay
Profesyonel oyuncuların düşük çözünürlükte oynamalarını ben cahilliklerine bağlıyorum. Olay şu ki çözünürlüğü siz düşürdükçe işlemci üzerine binen yük artar ve bu daha çok işlem gecikmesine ve kare gecikmesine neden olur. Tamam FPS yüksek olabilir lakin kare işleme gecikmesi artacaktır. Her zaman diyorum sağlam veya güçlü bir ekran kartınız varsa düşük çözünürlükte oynamayın. İşlemcinizi boş yere yormayın. Bırakın ekran kartı yorulsun.

KS
ImmortaL31

ImmortaL31

Femtopat
Profesyonel oyuncuların düşük çözünürlükte oynamalarını ben cahilliklerine bağlıyorum. Olay şu ki çözünürlüğü siz düşürdükçe işlemci üzerine binen yük artar ve bu daha çok işlem gecikmesine ve kare gecikmesine neden olur? Tamam FPS yüksek olabilir lakin kare işleme gecikmesi artacaktır. Her zaman diyorum sağlam veya güçlü bir ekran kartınız varsa düşük çözünürlükte oynamayın. İşlemcinizi boş yere yormayın. Bırakın ekran kartı yorulsun.

Alışkanlık.

Theİ3lü

Decapat
Profesyonel oyuncuların düşük çözünürlükte oynamalarını ben cahilliklerine bağlıyorum. Olay şu ki çözünürlüğü siz düşürdükçe işlemci üzerine binen yük artar ve bu daha çok işlem gecikmesine ve kare gecikmesine neden olur. Tamam FPS yüksek olabilir lakin kare işleme gecikmesi artacaktır. Her zaman diyorum sağlam veya güçlü bir ekran kartınız varsa düşük çözünürlükte oynamayın. İşlemcinizi boş yere yormayın. Bırakın ekran kartı yorulsun.
Sadece FPS uğruna düşük çözünürlükte oynamıyoruz biz, kafalar büyük ve oyun daha akıcı geliyor göze düşük çözünürlüklerde. CS:GO hakkında gram bilginiz yok ama siz profesyonel oyuncuların yıllarca deneyerek bulduğu ayarlara cahillik diyorsunuz.

Yukarı