CS:GO 4:3'te kasma hissi

İşletim sistemi
Windows 10

ImmortaL31

Centipat
Daha fazla  
Oyunu 4:3'e alınca kasıyor gibi görünüyor. Normalde 250FPS üstü alıyorum monitörüm 144Hz 16:9 da böyle bir sorun yok çözümü var mı?

Son düzenleme:
Oyunu 4:3'e alınca kasıyor gibi görünüyor. Normalde 250FPS üstü alıyorum monitörüm 144Hz 16:9 da böyle bir sorun yok çözümü var mı?

Hangi çözünürlükte oynuyorsan, onla aynı özel çözünürlük oluştur ve Hz değerini belirle ( laptop ise Intel Denetim Masası, masaüstü ise büyük ihtimal NVIDIA Denetim Masası'ndan olur ) ( başlatma seçeneğine "-freq 144" yaz ve böyle dene )

1280X960 özel çözünürlük sanırım. Eklediğiniz çözunürlüğün 144 olduğuna emin misiniz?

Profesyonel oyuncuların düşük çözünürlükte oynamalarını ben cahilliklerine bağlıyorum. Olay şu ki çözünürlüğü siz düşürdükçe işlemci üzerine binen yük artar ve bu daha çok işlem gecikmesine ve kare gecikmesine neden olur. Tamam FPS yüksek olabilir lakin kare işleme gecikmesi artacaktır. Her zaman diyorum sağlam veya güçlü bir ekran kartınız varsa düşük çözünürlükte oynamayın. İşlemcinizi boş yere yormayın. Bırakın ekran kartı yorulsun.

CS:GO için en iyi çözünürlük. Prof oyuncularında çoğu bu çözünürlükte oynar, istersen araştırabilirsin. Diğer ayarları falan düşüğe çekip kenar yumuşatmayı falan, daha akıcı geleceğine eminim.
En iyi çözünürlük diye bir şey yoktur dostum. Kişiye uygun olan çözünürlük vardır.

Profesyonel oyuncuların düşük çözünürlükte oynamalarını ben cahilliklerine bağlıyorum. Olay şu ki çözünürlüğü siz düşürdükçe işlemci üzerine binen yük artar ve bu daha çok işlem gecikmesine ve kare gecikmesine neden olur? Tamam FPS yüksek olabilir lakin kare işleme gecikmesi artacaktır. Her zaman diyorum sağlam veya güçlü bir ekran kartınız varsa düşük çözünürlükte oynamayın. İşlemcinizi boş yere yormayın. Bırakın ekran kartı yorulsun.

Alışkanlık.

En iyi çözünürlük diye bir şey yoktur dostum. Kişiye uygun olan çözünürlük vardır.

CS:GO için en iyi çözünürlük diye bir şey var. Cross tipi olsun, rakip karakter büyüklüğü vs. çözünürlüğe göre değişir. Lakin Valorant'ta dediğin olabilir. Her çözünürlükte karakter ve görüş alanı aynı.

Profesyonel oyuncuların düşük çözünürlükte oynamalarını ben cahilliklerine bağlıyorum. Olay şu ki çözünürlüğü siz düşürdükçe işlemci üzerine binen yük artar ve bu daha çok işlem gecikmesine ve kare gecikmesine neden olur. Tamam FPS yüksek olabilir lakin kare işleme gecikmesi artacaktır. Her zaman diyorum sağlam veya güçlü bir ekran kartınız varsa düşük çözünürlükte oynamayın. İşlemcinizi boş yere yormayın. Bırakın ekran kartı yorulsun.
Sadece FPS uğruna düşük çözünürlükte oynamıyoruz biz, kafalar büyük ve oyun daha akıcı geliyor göze düşük çözünürlüklerde. CS:GO hakkında gram bilginiz yok ama siz profesyonel oyuncuların yıllarca deneyerek bulduğu ayarlara cahillik diyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı