CS:GO Alt Tab ile Siyah Ekran Sorunu

emre_t

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımı üç gün önce topladım her şey güzel ve iyi çalışıyor ama bir şey kafama takıldı ve size sormak istiyorum. Bilgisayarı ilk topladığım ve kurduğum gün CS:GO'yu ilk başlattığımda oyuna hemen giriyordu, alt tab yaptığım zaman tuşa bastığım gibi alta atıyordu ve oyunu kapattığımda hiç bir bekleme olmadan oyundan çıkıyordum. Ama şimdi oyuna girerken ekran iki kez siyah ekran oluyor, o sırada arkadaşlarımla Skype'da konuşurken sesleri kesiliyor ve geri geliyor (bu olay her CS:GO'ya girerken iki kez oluyor). Alt tab yaptığımda ekran bir müddet siyah oluyor yaklaşık 1-1.5 sn. kadar ve ondan sonra masa üstüne geçiyor. Ve aynı şekilde oyundan çıkış yaparken ekran siyah oluyor (1 sn. kadar) ve ondan sonra oyundan çıkış yapılıyor. Bilgisayarımda Don't Starve'da yüklü ama bu sorun o oyunda olmuyor, direk oyuna giriyor, alt tab yaptığım anda aşağı atıyor. Bunun nedeni ne anlamadım, büyük ihtimalle önemli bir sorun değil ama topladığım ilk sistem olmasından da dolayı çok kafama takıyorum. Ekran çözünürlüğü de CS:GO'da 1080p (1920x1080) de çalışıyor. Yardım edebilirseniz çok memnun olurum.

Sistem Özelliklerim:

İşlemci: Intel Core i3-6100
Anakart: MSI B150M Bazooka
RAM: GSKILLS 8 GB 2133 Mhz
Ekran Kartı: MSI GTX1050 X 2G
SSD: Kingston HyperX Fury (CS:GO'da SSD'de kurulu.)
HDD: WD 1TB 7200 RPM

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorun bende de vardı buldum sorunun çözümünü
Windows ayarları>Sistem>Ekran>Gelişmiş Görüntü ayarları>Görüntü bağdaştırıcısı özellikleri>Monitör
Bende monitör hertzi 59daydı 60 yapınca düzeldi sizin monitörünüz ne destekliyorsa onu yapın
işe yarıyor kardeşim teşekkürler

CEVABI MONİTÖR BAĞDAŞITIRICISINI 59 DAN 60A ÇEKİN

CS GO ' da cs go exe. çalışmayı durdu hatası alan siyah erkan ve kasma sorunu donma sorunu yaşayan arkadaşlar buyrun zar zor bulduğum bi video ben yaptım ve düzeldi inşallah sizlerinde düzelir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• hqdefault.jpg
    hqdefault.jpg
    15,3 KB · Görüntüleme: 119
Aynı sorun bende de vardı buldum sorunun çözümünü
Windows ayarları>Sistem>Ekran>Gelişmiş Görüntü ayarları>Görüntü bağdaştırıcısı özellikleri>Monitör
Bende monitör hertzi 59daydı 60 yapınca düzeldi sizin monitörünüz ne destekliyorsa onu yapın
Sen adamsın be kardeşim!

-Disable_d3D9ex -nod3D9ex1 CS:GO başlatma seçeneklerinde bu kod varsa kaldır.

Geri
Yukarı