CS GO Config ve Geforce Experience Optimize Sorunu

Uraniumhazee

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar merhaba.
Çok ama çok ilginç bir sorun ile karşı karşıyayım. Bana yardımcı olacağınızı umuyorum.
Ben CS GO'da crosshair eklemek için Crash'z Crosshair Generator v2 haritasını çektim. Sonra bir crosshair belirledim ama beğenmedim, map içinde default logosuna basarak bunu iptal etmeye çalıştım olmadı. Aslında sadece config dosyasındaki cl_crosshair satırlarını silmek gerekiyormuş. Ben oyunu direk sildim ve kurdum.

Sorunum, oyun bir türlü config.cfg dosyasını yaratmıyor ve Geforce Experience de sanırım bu yüzden oyunu optimize etmiyor.
Denediğim yöntemler; oyunun ayarlarını Steam blut sisteminden silmek ve yeni bir config yaratmak için, başlangıç ayarına şu kodu ekledim: -autoconfig +cl_cloud_settings 0

Bunun dışında oyundaki cfg klasörünü silip dosyaları onayladım ve eksik dosyalar yeniden indirildi. Ayrıca Steam/Userdata içindeki 730 nolu CS GO klasörünü sildim. Arkadaşlar ne yaptıysam config.cfg gelmedi.

Birkaç foto eklemek istiyorum.

upload_2015-12-10_23-4-57.png

upload_2015-12-10_23-5-26.png

upload_2015-12-10_23-5-42.png

upload_2015-12-10_23-6-9.png

Arkadaşlar anladığım kadarı ile oyun ayarları Steam/Userdata kısmından çekiyor. Burada bulunan cfg dosyasını oyunun CFG klasörüne atmayı denedim yine sonuç alamadım. Sizce CFG klasöründe oyun nden config.cfg dosyası yaratmıyor ve neden oyun Geforce Experience tarafından optimize edilmiyor?

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Teşekkürler.

Arkadaşlar sorunu kendim çözdüm hemen paylaşayım.

Arkadaşlar NVidia karta sahip olanlar ve Geforce Experience Uygulamasını kullananlar okusun!

Arkadaşlar CS'ye gelen yeni güncellemeyle config.cfg dosyasının yeri değişmiştir.

Eskiden: C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Counter-Strike Global Offensive\csgo\cfg
Şimdi: C:\Program Files (x86)\Steam\userdata\ID\730\local\cfg

Klasöründe yer alıyor. Eğer eski klasörde bulunan yerde geçmişten kalan config.cfg varsa ve buna eklemeler yapsanız da oyunda aktif olmaz kullanamazsınız. Yeni klasörde yer alan config dosyası ile çalışmanız gerekiyor.

Son olarak ben Nvida Geforce Experience uygulaması kullanıyorum. Dün CS GO oyununu otimize etmek istediğimde, ayarları alamadığı için optimize edemedi gibi bir sorunla karşılaştım. Bunun sebebi de yine bu güncelleme ile ilgili. Arkadaşlar yine eski klasörde "Video.txt" isimli bir klasör bulunurdu. Oyunda görüntü ayarlarını değiştirdiğinizde bu dosyaya yazılırdı. Bu dosya sayesinde NVidia Geforce oyunu optimize ediyor. Ancak eğer oyunu silip kurduysanız bu dosya yeni klasörde yer aldığı için, yani eski klasörde olmadığı için uygulama bu dosyayı bulamıyor ve oyunu optimize edemiyor. Yapmanız gereken;

Yeni klasörde bulunan "Video.txt" dosyasını eski cfg klasörünün içine atmak bu sayede Nvidia Geforce Experience sorunsuz çalışacaktır.

Sanırım bu güncellemeden dolayı uygulamaya güncelleme gelecektir.

Bu yazıda anlatmaya çalıştıklarım
1)Config.cfg yer değişimi
2)Nvidia Geforce Experience uygulamasının CS GO oyununu yeni güncelleme ile optimize edememesi

Umarım faydalı olmuştur.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı