CS:GO Dalgalı VAR Değeri

Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Yok.
Tüm konulara baktım fakat sorunumu çözen olmadı. Bazıları SSD'ye kur, bazıları çift kanallı RAM kullan, bazıları ise işlemcin ısınıyor ve bundan dolayı böyle yapıyor demiş.

Sistem özellikleri:
Ryzen 5 2600 - OC 3.85.
Aorus RX 580 4 GB.
8x2 çift kanal 3000 MHz RAM.
Tek fanlı sıvı soğutma - Cooler Master.
ASUS TUF B450M.

Gördüğüm tüm CS:GO hızlandırma rehberlerini uyguladım ama nafile. VAR değerim, 0.4 ile 1.0 arası gidip geliyor. Hatta arada sırada bir 4-5'e kadar anlık olarak çıkış yapıyor. Birkaç CS:GO yayını yapan birkaç kişiyi izledim ve onların VAR değerleri genelde 0.1-0.3.

Oyun harddiske kurulu. İşlemci %17 kullanımda ve 55 derece sıcaklığında çalışıyor. Sorun neden kaynaklı olabilir? Bu sorunu nasıl çözebilirim? İzlediğim yayıncılar "yayın" yaptığı halde VAR değerleri bu kadar düşükken benimki neden böyle dalgalı ve fazla? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Not: İşletim sisteminde sorun vardır diye temiz yeni format attım fakat durum hala aynı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Maalesef CS:GO'ya gelen güncellemer oyunu bazı sistemlerde oynanmaz kılabiliyor. Oyunu açtıktan sonra görev yöneticisinde csgo.exe yüksek öncelik verin, oyunun başlatma seçeneklerine -high komutu yazıp dener misiniz? Emin değilim ama belki düzelir.

Maalesef CS:GO'ya gelen güncellemer oyunu bazı sistemlerde oynanmaz kılabiliyor. Oyunu açtıktan sonra görev yöneticisinde csgo.exe yüksek öncelik verin, oyunun başlatma seçeneklerine -high komutu yazıp dener misiniz? Emin değilim ama belki düzelir.
Durum benim için de aynı. GPU kullanımı gereksiz yükseliyor, CPU ısınmadan dolayı throttle yapıyor kısa süre oynamadan sonra. Birkaç hafta önce böyle değildi. İnternette bulduğum hiçbir çözüm de işe yaramadı. Oyunun yeni güncellemeleriyle ilgili bir sorun sanırım. Valve' e bildirmekte fayda var.

Zaten yazılı.
Sv var değeri kendi atölye haritanızda fazla olması normal bu durum offical server Faceit gibi platformlarda oluyor mu?
Evet, zaten burada olduğu için çok rahatsız ediyor.
0.4 ile 1.0 mı yoksa 0.004 ile 0.010 mu? çünkü 1.0 aşırı fazla bir değer emin misin?
Evet aynen öyle.
Durum benim için de aynı. GPU kullanımı gereksiz yükseliyor, CPU ısınmadan dolayı throttle yapıyor kısa süre oynamadan sonra. Birkaç hafta önce böyle değildi. İnternette bulduğum hiçbir çözüm de işe yaramadı. Oyunun yeni güncellemeleriyle ilgili bir sorun sanırım. Valve' e bildirmekte fayda var.
Olabilir ama şuan yayın açan bir çok insanda VAR değerleri 0.1-0.3 değerinde.

Zaten yazılı.

Evet, zaten burada olduğu için çok rahatsız ediyor.

Evet aynen öyle.

Olabilir ama şu an yayın açan birçok insanda var değerleri 0.1-0.3 değerinde.

Faceit'e benim 0.001 oluyor fakat pingim 58 sabit olduğu için Faceit oynamıyorum. Superonline kullanan arkadaşım 49 ms alıyor ki aynı semte oturuyoruz. Normal mm maçta ise 39 ms sabit oynuyorum. Var değeri ise 0.004 ile 0.020 arasında değişiyor. Bu bahsettiğim ping değerleri normal net graphta yazan pinglerdir baştan söyleyim.

Dostum, fps yanında yazan var değeri işlemci ile alakalı. Ben i7 3610QM - GT650M ile oynuyorum oyunu ve 80-140 fps arası alıyorum (bütün ayarlar en düşükte). var değerim 1-2 arası değişiyor benim. 4-5 civarına çıkmadığı sürece sorun olmaz, çıkıyorsa bir macuna bak derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı