CS:GO DirectX Hatası

İşletim sistemi
Windows 10

DoraDikmen

Decapat
CS:GO oynamak için açtığımda güncelleme olduğunu hatırlıyorum. Güncelleme bittikten sonra CS Go tepki vermiyordu olan tek şey steam Kütüphanesinden çalıştırınca birkaç saniye oyuna girmiş olarak gözüküyordum sonra hiç birşey olmamış gibi çevrimiçi oluyordum. sonra dosya bütünlüğünü kontrol et dedim ''1 adet hatalı dosya'' bulundu ve düzeltti tekrar kontrol ettim bir sorun yoktu. Ama bundan sonraki Oyna tuşuna bastığımda yeni bir pencere açılıyordu ve pencerede:

Steam-Counter Strike:Global Offensive

İlk defa çalıştırmak için hazırlanıyor

Yükleniyor: Microsoft DirectX for Windows

İnternette araştırdım uyumluluk ayarlarını değiştirdim ama bir işe yaramadı.

Sorunun DirectX ile ilgili olduğunu düşündüm çünkü o pencerede directx yüklenemeden kapanıyordu.

DirectX' in bulabildiğim sürümlerini yükledim CS:GO' klasöründeki dahil(Örneğin 9 ,10, 11,12)

DirectX 12 yüklenirken ve June redist 2010 yüklenirken hatalar oluyordu

DirectX June Redist 2010 yüklenirken oluşan hata

Ekran Alıntısı.PNG

yazdı yine araştırdım ama çözümler çalışmadı

dxdiag üzerinden bakınca sürümüm DirectX12 Olarak gözüküyor.

Sorun Tekrar başka bir uygulamada karşıma çıktı bu sefer.

Epic Games Launcher indirirken İndirmede DirectX indirme kısmına geldiğinde hata veriyordu.
asdasdasd.PNG

regedit kısmından silin tekrar yükleyin yazıyordu yaptım yine olmadı.

Hatanın dosyalarda olmadığından eminim Epic Games'in kendi sitesinden 3 defa indirdim.
Cs Go'yu silip yükledim fakat hata değişmedi hala açılmıyor.

DirectX' de bir sorun var ama çözemiyorum Belki bilen vardır diye buraya yazdım yardımcı olursanız sevinirim.

Bir forumda not defteri içerisine aşağıda yazan kısmı kopyalayıp dx_duzelt.reg olarak kaydettikten sonra kaydettiğin regi çift tıklayıp çalıştırınca düzeltildiği yazıyor. Tabi bu baya eski bir konu, ama çok büyük bir sorun olduğunu düşünmüyorum düzeltilir sanırım bir reg ile. Bir dene istersen.

Windows Registry Editor Version 5.00 [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\DirectX] "VERSION"="4.09.0000.0904"

Son düzenleme:
net repair tool işe yaramadı. directX 9 indirirken resmini attığım hata ile karşılaşıyorum.
Bir forumda not defteri içerisine aşağıda yazan kısmı kopyalayıp dx_duzelt.reg olarak kaydettikten sonra kaydettiğin regi çift tıklayıp çalıştırınca düzeltildiği yazıyor. Tabi bu baya eski bir konu, ama çok büyük bir sorun olduğunu düşünmüyorum düzeltilir sanırım bir reg ile. Bir dene istersen.

Windows Registry Editor Version 5.00 [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\DirectX] "VERSION"="4.09.0000.0904"

bu da olmadı malesef

Son düzenleme:

Geri
Yukarı