CS:GO E-Spor yolunda tanınmak için ESEA mı, FACEIT mi?

qoLLardo

Hectopat
Arkadaşlar oyundaki başarımı, diğer oyuncular gibi bir takıma girip profesyonelleşip daha üst yerlerde boy gösterip tanınmak istiyorum. Bunun için, aktif olmam gereken platform hangisi olmalı? E-spor yolunda ne gibi yollar izlemeliyim? Büyük takımlar neye göre oyuncu seçiyorlar? Bilgilendirirseniz sevinirim.

ESEA biraz daha profesyonel bir ortam FACEIT'a göre. Bu işin en üst noktası rekabetçilik seviyesi daha yüksek. Oyun kalitesi ve oyuncu kalitesi daha fazla. Bu yolda gidilecekse kesinlikle bu ortamdan geçilmeli, tabi ücretli aylık ödeme isteniyor. Şart mı ESEA? Değil. Olmasa olur mu? Olur. Ama daha zor olur, daha geç fark edilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk önce yeteneğinin binlerce profesyonel oyuncudan daha iyi olması gerekiyor. Bu iki platformdan hangisi daha iyi dersen senelerdir FACEIT Premium oynayan birisi olarak ESEA'yı tercih ederdim E-Spor yolunda gitmek istiyorsam. Çünkü FACEIT paralı veya parasız olsun adam vuramayıp takımın moralini bozan takımı zehirleyen yani toxic oyuncular barındırıyor. Kendi hatasını başkasına vurup sürekli mikrofon basarak ve aralarında tartışarak oyuna odaklanmanı engelliyorlar, oyunu trolleyip kaybetmeni sağlıyorlar. ESEA'da oynadığım zamanlar ortam daha ciddi ve takım ruhu vardı. Bir de bu ara özellikle yıllardır var fakat bu ara çok var FACEIT'de insanlar ligde derece yapıp ödül alabilmek için hileye çok başvuruyorlar. Özellikle premium kısmında çok oluyor bu. O yüzden FACEIT'in Anti-Cheat'ını yetersiz buluyorum. ESEA bu konuda daha katı, hile barındırmamak için ellerinden geleni yapıyorlar.

Farz edelim ki bir yerlere geldin ve güzel oynuyorsun. Reklamın olması lazım ki seni reklam edecek sayfalar gerekli. Yayın platformları veya Youtube kanalları tarzı. Kendi kendine oynayarak hiçbir takım, hiçbir oyuncuyu keşfedemez. Mutlaka reklamını yapan biri olmuştur zamanında tüm oyuncuların.

PUG oynayarak kendini göstermek saçma bence. Çünkü FACEIT'de TR 1. olursan tanınırsın. LAN turnuvalarına katıl, İstanbul'da isen 1vs1 çoğunluklu olsun. Sadece pug sana bir şey katmaz.

Arkadaşlar ESEA'nın şu anki Türkiye ortamı nasıl? Eskisi gibi Türkler oynuyor mu? TR sunucularında tryhard modda 5 pingle oynamak çok zevkli idi. Şu anda ESEA TR'de durumlar nasıl? Ona göre alacağım da.

ESEA da, FACEIT de ayrı kanser. ESEA'da, Almanya'da yaşayan teröriste mi denk gelirsin, maçı mahvedene mi denk gelirsin şansına bağlı. FACEIT ise zaten kafasına göre ya disc. çekiyor adam ya da toxic çıkıyor. MM ise hile kaynıyor. CS:GO baya bitik ve şans işi.

ESEA'da, FACEIT'de ayrı kanser. ESEA'da, Almanya'da yaşayan teröriste mi denk gelirsin, maçı mahvedene mi denk gelirsin şansına bağlı. FACEIT ise zaten kafasına göre ya disc. çekiyor adam ya da toxic çıkıyor. MM ise hile kaynıyor. CS:GO baya bitik ve şans işi.
Hocam ESEA oynuyor musunuz şu anda aktif olarak?

kendinizi esporcu olcam kafasından çıkıp hayatınızı bitirmeyin sürüsüyle pro oyuncu ve sürüsüyle semi pro var uni okurken yada lisedeyken fpl-c ye çıkabiliyorsan ve fpl-c de okul okurken durabılıyorsan anca ozaman sende iş vardır ayrıca ekipmanında iyi olması lazım 240 hz alıp onu destekliyecek bişeyin olması lazım faceit hilesine 10 bin tl versende 60 hzde hile yapmaya kalkarsan 240 hz adam gelip seni vurur :D ayrıca hem esea hemde faceitte sürüsüyle ban yemeyen hileler var hile yok demeyin anlayamıyorsanız zaten o seviyeye çıkamazsınız hile dedigimiz şey wallhack yada aimbot dan oluşmuyor sürüsüyle info yada aimine katkı saglıyacak etken var

CSGO'da e-sporcu olmak hayatı mahfetmek değil aslında, böyle bir algı var ama yanlış bir algı.Tanınmanız için twitch de yayın yapmaya yada güzel vac-shot vuruşları youtube'a yüklemeylede olmuyor malesef.Ben 6-7 yıl önce Point Blank oyununda e-sporcuydum, size her oyunda olan az çok sistemi anlatıyım insanların aklındaki şüpheler dağılsın.Bu sektöre adım atabilmek için İstanbulda yaşamak zorundasınız önce bunu bilmelisiniz, sonra kendinize güveniyorsanız Adeks,Game Extra,Zoccos gibi e-spor net kafeler var bilirsiniz.Bu mekanlar ayda bir yada hafta sonları 1v1 Lan Game adı altında turnuva yaparlar, giriş genelde 30-50TL vs olur yada daha fazla, 1.ci olana nakit yada ekipman ödülü verilir. 2. yada 3. yede bazen verilir toplanan miktara göre, önce burda bi başarı sağlayıp orda sektörün içinden olan insanlarla kaynaşmanız gerek sonra yeteneğiniz varsa bu kast ettiğim küçük turnuvalarda azda olsa bi başarınız varsa eğer birileri sizi bulur merak etmeyin.Sektöre başka nasıl girilir? takımınız vardır, ekipmanınız vardır, Faceit yada Esea gibi platformların aylık bazlı turnuvaları var bunlara takım olarak kaydolup başarı yakalamalısınız. Bu oyunlar takım oyunu olduğu için bireyselde faceit de 10lv olun fark etmez, kimse size sen şu kadar elo kastın gel bakalım bizde oynamaya başla demez.Ben e-spor olayının içindeyken bize e-sporcu denmezdi ozamanlar :) yaşım şuan 25, benim zamanımda istanbulda yaşarken takımım ve takım arkadaşlarım vardı.Oyunu online olarak oynuyorduk ama ilk Adeks'de yıl 2012 ozamanlar giriş ücreti takım başı 50TL olan Point Blank turnuvası vardı, arkadaşlara dedim gelin katılalım bu kadar emek veriyoruz bi şansımızı deniyelim dedim ve katıldık 3. olduk.1.Dark Passage 2.HWA GAMING'ti benim olayın içine girmem öyle oldu ve turnuva resmi turnuva olduğu için oyunda GM'olarak görev yapan insanlarlada tanışma fırsatım olmuştu orda.Yani olaylar evde online turnuvalarda başarı sağlamak ile olmaz arkadaşlar, oraya gidip vs atıcağın rakibin ile bakışarak karşılıklı masalarda ter akıtmanız gerek, gerisi gelir zaten yetenek varsa.Pubg gibi oyunlarda vs sürekli turnuvalar oluyor solo olarak vs, istanbulda yaşayanların aklında olsun.Gidin katılın gerçek ortamları görmek için, ESEA yada FACEİT sadece alıştırma amaçlıdır gerçek olay bu dediğim yerlerde.Bu arada 3.olduğumuz turnuvada G935 YADA G332 kazanmıştım.

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı