CS GO Failed to Create D3D Device Hatası

uftade

Hectopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Yüksek İnşaat Mühendisi
Dell Inspiron 7537 bilgisayar kullanmaktayım. Bilgisayarda aldığım ilk günden bu yana ekran kartı sorunu yaşıyorum. Donanımda görüntü bileşenleri olarak Intel HD Familiy 4000/5000 ve Nvidia 750M bulunmaktadır. Güncelleştirmeler açık olduğu için Intelin HD grafik kartını otomatik yüklüyor. Nvidia da ise otomatik yüklediği zaman bilgisyar açılışında siyah ekran hatası alıyorum ve bilgisayar donup tepki vermiyor. Güvenli modda başlatıp kaldırıyorum sadece bu şekilde açılıyor. Sırf bu yüzden 3 yıl Nvidiayı kullanmadım. Geçen sene birisinin tavsiyesi ile Dell support kısmından dell tarafından yayınlanmış video kısmındaki driverları yükledim ve sistemde intel HD ve Nvidia olmasına rağmen siyah ekran hatası almadım uygulamalarım da düzgün çalıştı. Driverlar bu şekilde kuruluyken ekran görüntüsü yüklü hatayı alıyorum. Ekran kartı en güncel sürüm olmadığı için diye biliyorum sebebini. Ekran kartını güncelleyince siyah ekran hatası alıyorum. Nvidia driverını kurup Intel HD driverının win 8.1'e uygun olanını değil de win 8 olanını kurduğumda CSGO açılıyor ama diğer programlar hata veriyor. Yani nerden baksam bi hata alıyorum ama çözüm yolunu bilmiyorum. Win8.1 kullanıyorum, bu hatayı çözmenin bir yolu var mı?

csgo error.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı