CS:GO FPS dalgalanmaları

Arkadaşlar mesela CS:GO'da benim bir yerim var FPS'ye baktığım 350 aldığım yerde 20 dk sonra 290 alıyorum. Bunun nedeni nedir? Bilgisayar parçalarımdan biri mi arızalı 20 dk sonra da 350 almam gerekiyor doğal olarak. Neden işlemcim mi arızalı ki? Yardım eder misiniz neden böyle bu RAM mi ne yani?

Sadece bu oyunda ise bir problem yok. Çünkü CS:GO işlemci bazlı bir oyun ve ekran kartını çok kararsız kullanır. Sabit bir FPS alamazsın. Bu FPS dalgalanması normaldir kısaca, ancak başka oyunlarda bu problem varsa o farklı bir konu olur.

İşlemci arızalı değil.

Bir oyunuda işlemciye ve ekran kartına, diğer donanımlara vs. binen yük her zaman aynı değildir, bu online oyunlarda daha da değişkendir.

Mesela "X" yeri sade ve boş bir yerdir, 350FPS alırsınız ama kimi yerde çok obje vardır ve 4 kişi vardır, 290FPS alırsınız. Normal.

@feawen Bu her oyunda olabilir ve gayet normaldir.

İşlemci arızalı değil.

Bir oyunuda işlemciye ve ekran kartına, diğer donanımlara vs. binen yük her zaman aynı değildir, bu online oyunlarda daha da değişkendir.

Mesela "X" yeri sade ve boş bir yerdir, 350FPS alırsınız ama kimi yerde çok obje vardır ve 4 kişi vardır, 290FPS alırsınız. Normal.

@feawen Bu her oyunda olabilir ve gayet normaldir.
Başka oyunlarda derken söylemek istediğim şey önceden yüksek alıp bir zaman sonra FPS düşüşlerini kastettim. Yoksa tabii ki de olağan bir durum.

@feawen pubg da lobide aynı mesela 147 148 149 150 CS go da şu sorun var arkadaşlar benim sürekli oyuncu sayısı ve herşey aynı sabit nesneler kutunun bir yerine bakıyorum 350-355 ama gel görelim ki 20 dk sonra 290 295 hayır yani neden arkadaşlar anakartımdan kaynaklı olma ihtimali var mı ? Ramim 8 GB ryzen 5 1600 işlemcim var ekran kartım OC edlili @feawen @SkyRose @TRVDehşeti sadece CS go da raunt sıraları farklı onun dışında herşey aynı fpsler aynı yerde aynı kişi olsa da aynı sabit durduğum yer olsa da düşmüş oluyor 30 40 ram dediğim gibi 8 GB ve anakartım bios da flaşı seçip format atarken donuyor en sonunda attım orası ayrı konu da anakart böyle bişey yapar mı yani teşekkürler .

@Bilgisayarsorun926

Kişi sayısını vs. örnek verdim. Oyunlarda sabit durarken bile FPS'de oynamalar olabilir, bu çok çok normal.

Bir problem yok, en azından sizin dediklerinizde hiçbir problem yok. Rahat olun ve oyunun tadını çıkarın.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı