CS:GO FPS düşüyor

Recx and Flex

Hectopat
Yer
İzmir
Arkadaşlar bu sorun canımı çok sıkmaya başladı. Her şeyi denedim ama olmuyor. CS:GO'da ortalama 100-150 arası FPS alıyorum en düşük 1024X768 4:3 ayarlarda ama sürekli 1 dakikada bir 30 saniye çıkmayacak şekilde FPS düşüyor. 15-30 FPS'lere düşüyor ve bu frop 15 saniye gitmiyor bundan önce böyle bir sorun yoktu 2 ay öncesine kadar yani. Ne yapmam lazım? RAM arttır gibi şeyler söylemeyin sistemi yükseltemem bilen arkadaşlar yardım ederse sevinirim.
Sistemim:
Ekran kartı: 940MX ve ayriyeten işlemcimin ekran kartı Intel HD 520
İşlemci: i7 6500U
RAM: 12 GB RAM
NVIDIA'nın denetim masasındaki ayarları yapmaya çalıştım olmadı. Hala aynı başlatma kodları. Girdim olmadı, 150 FPS almama rağmen 30 FPS'ye sabitledim 30 FPS'ye sabitlediğim halde bile drop girdi ve bu drop da değil 15 20 saniye gitmiyor.

Arkadaşlar bu sorun canımı çok sıkmaya başladı. Her şeyi denedim ama olmuyor. CS:GO'da ortalama 100-150 arası FPS alıyorum en düşük 1024X768 4:3 ayarlarda ama sürekli 1 dakikada bir 30 saniye çıkmayacak şekilde FPS düşüyor. 15-30 FPS'lere düşüyor ve bu frop 15 saniye gitmiyor bundan önce böyle bir sorun yoktu 2 ay öncesine kadar yani. Ne yapmam lazım? RAM arttır gibi şeyler söylemeyin sistemi yükseltemem bilen arkadaşlar yardım ederse sevinirim.
Sistemim:
Ekran kartı: 940MX ve ayriyeten işlemcimin ekran kartı Intel HD 520
İşlemci: i7 6500U
RAM: 12 GB RAM
NVIDIA'nın denetim masasındaki ayarları yapmaya çalıştım olmadı. Hala aynı başlatma kodları. Girdim olmadı, 150 FPS almama rağmen 30 FPS'ye sabitledim 30 FPS'ye sabitlediğim halde bile drop girdi ve bu drop da değil 15 20 saniye gitmiyor.
Sıcaklıklar neler?

Grafik ayarlarına girin.

1608711011047.png

CS:GO'yu bulun.

1608711047140.png

Seçenekler deyin.

1608711103271.png

Yüksek performans seçin.

1608711141107.png

Düzeltme 1: CS:GO'da grafik ayarlarını değiştirin

Grafik ayarları, bilgisayarınızın oyunu çalıştırması için çok yüksek ayarlanmışsa, düşen FPS'ye sahip olursunuz. Bu nedenle grafik ayarlarını Düşük olarak ayarlamalısınız.
CS:GO'da Ayarlar'ı açın.
Seçenekler> Video Ayarları'na gidin.
Gelişmiş video seçenekleri bölümünde, şu ayarları Düşük olarak ayarlayın: Global Gölge Kalitesi, Model / Doku Ayrıntısı, Efekt Ayrıntısı, Gölgelendirici Ayrıntısı.
Değişiklikleri kaydedin ve FPS'nin artıp artmadığını görmek için CS:GO'yu yeniden başlatın.

Düzeltme 2: Aygıt sürücülerinizi güncelleyin

Yanlış veya eski sürücü nedeniyle oyun FPS'niz düşüyor. Durumunuzun bu olup olmadığını görmek için aygıt sürücülerini, özellikle grafik kartı sürücüsünü güncellemelisiniz.

Sürücüyü güncellemenin iki yolu vardır: Manuel ve otomatik olarak.

Manuel sürücü güncellemesi - Cihazınızın üreticisinin web sitesine gidebilir, sürücünün en son sürümünü bulabilir ve ardından onu bilgisayarınıza indirip yükleyebilirsiniz. Bu, zaman ve bilgisayar becerisi gerektirir.

Otomatik sürücü güncelleme - Zamanınız veya sabrınız yoksa, bunu Driver Easy ile otomatik olarak yapabilirsiniz.

Düzeltme 3: Oyun Dosyalarının Bütünlüğünü Doğrulayın

CS:GO'da FPS düşerse, Steam uygulamanızda oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrulamayı deneyebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır: Bilgisayarınızda Steam'i açın Steam'de Kütüphane'ye tıklayın.
CS:GO'ya sağ tıklayın, ardından Özellikler'e tıklayın.
Yerel dosyalar sekmesine tıklayın ve Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula seçeneğine tıklayın.
Steam, birkaç dakika sürebilen oyun dosyalarını doğrulayacaktır.
Bitirdiğinizde, Steam'i yeniden başlatın ve CS:GO'yu açın ve FPS düşme sorunlarını çözüp çözmediğini kontrol edin.

Düzeltme 4: Xbox'ta Oyun DVR'yi Devre Dışı Bırak

Düzeltme 5: Yazılım çakışmalarını kontrol edin
Bazen yazılım çakışmaları, özellikle herhangi bir yazılım yüklediğinizde veya bilgisayarınızdaki herhangi bir özelliği açtığınızda, CS:GO'da FPS düşüşüne neden olabilir? Öyleyse kontrol edin. Aşağıda, genellikle çakışmalara neden olan programların örneklerini görebilirsiniz: Windows Defender gibi antivirüs programları.
GeForce Experience gibi bindirme programları
Yeni yüklediğiniz programlar
Güvenlik Duvarı gibi Windows yerleşik özellikleri
Bu programları kapatmayı veya kaldırmayı deneyin ve sorununuzu çözüp çözmediğine bakın.

Yeni konular

Geri
Yukarı