CS:GO FPS düşüyor

Daha fazla  
Selam arkadaşlar, şimdiden yardımcı olan, yorum yapan herkese teşekkürler.
Sistem özellikleri: RAM= 8/8 = 16 GB 3200MHz Corsair Vengeance, işlemci= AMD Ryzen 5 3600, anakart= B450M-A Pro Max, ekran kartı: NVIDIA Quadro k4000.

Oyun içinde adamların olmadığı bir köşede 500-600 FPS'i görüyorum ama adamlar karşıma çıktığında ya da herhangi takım arkadaşımın ya da rakibimin yanına çok yaklaştığımda inanılmaz bir FPS düşüklüğü oluyor. Bütün ayarlarım en düşükte ekran çözünürlüğüm bile 1920*1080 değil 1024*768 çözünürlüğü iyice düşürüyorum 800*600 yapıyorum çamur gibi oluyor ona rağmen adamlara çok yaklaşınca ateş ederken yine kasıyor format attım bilgisayarda sadece CS:GO var halen aynı durum...

1-2 sene öncesine kadar rahat oynayabiliyorken artık CS:GO benim için oynanamaz oldu bir sürü ekipman aldım binlerce lira harcadım sadece CS:GO'yu kasmadan oynayabilmek için ama nafile. Her yerde işlemci bazlı bir oyun dendiği için çalıştım işlemci ve anakart aldım olmadı son olarak RAM'i yükselttim ve yine hayal kırıklığına uğradım. Ekran kartım grafik ekran kartı ve eski biliyorum ama binlerce liralık ekipmanlarımı boşa almış gibi hissediyorum ekran kartını'da şu an alacak durumum yok sadece kasmadan düşük ayarlarda oynamak istiyorum görüntü, HD'lik, konfor, umurumda değil sadece performans lazım bu sorunu yaşayan bir bilgisi olan varsa her tavsiyeye açığım.

Daha önce yaptığım performans ayarları ve denediğim yollar(çoğu şeyi denediğim için, bilmediğim denemediğim bir şeyler arıyorum):

-V-Sync açıp FPS sabitlemeyi denedim fakat mouse hareketlerini yavaşlatıyor akıcılığı kesiyor sağlıklı oynayamıyorum en azından benim sistemim için.
-Steam>ayarlar>indirmeler>indirme önbelleğini temizle -- steam>ayarlar>internet tarayıcısı>internet tarayıcısının verilerini sil.
-Denetim masası>sistem>gelişmiş sistem ayarları>gelişmiş>ayarlar>en iyi performans.
-Arka plan uygulamaları>gereksiz her şey kapalı.
-Görev yöneticisi>başlangıç>gereksiz her şey kapalı.
-Güçveuyku ayarları>ek güç ayarları>yüksek performans.
-Xbox Game Bar kapalı.
-Format atıldı.
Diğer ayarlarımı fotoğraflarla gösterdim iyi foruumlar.
Oyun içi FPS ve FPS düşüşü:

20220927175536_1.jpg

20220927180711_1.jpg

Oyun içi ayarlarım:

20220927181922_1.jpg

20220927181929_1.jpg

NVIDIA ayarlarım:

1.png

2.png

3.png

4 (1).png

Son düzenleyen: Moderatör: