CS:GO FPS yükseltme

oguzhansr40

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Haçker
Öncelikle selamün aleyküm. Ben Counter Strike Global Offensive oyuncusuyum. Benim maddi durumum olmadığı için yeni bilgisayar alamıyorum. Ama Counter Strike Global Offensive oynamak istiyorum. Bilgisayarım kötü olduğundan dolayı oynayamıyorum. Ben sizlere bütün sorularımı madde halinde yazayım. Siz de isterseniz cevaplayın.

1- Oyun açık "OYNA" geliyorum "OYUN BUL" diyorum. Haritamı seçiyorum. Ama yüklenirken çok geç yüklendiği için bağlantı kesildi diyor. Oynayamıyorum.
2- Hialgo Boost (oyunun grafiklerini düşürür) programını kullansam "VAC BAN" yer miyim?
3- Steam'ı açıp "Counter Strike Global Offensive" gelip "Başlatma Seçenekleri" için FPS değerimi arttıracak kodlar söyler misiniz?
4- Bildiğiniz VAC BAN yedirmeyecek, FPS arttıracak CFG dosyası var mı?
Belki lazım olur diye bilgisayar özelliklerini de yazayım.

1 GB RAM
256 MB Ekran Kartı (Nvidia Geforge 100)
Windows 7 İşletim Sistemi
İntel(R) Pentinum(R) 3.40GHz İşlemci
Asus P5KPL-AM SE Ana Kart

Benim sorularıma yanıt verecek kişilere şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk sorununu çözebilmek için aşağıdaki yöntemleri uygula.
Temel Sistem Bakım ve Performans Optimizasyonu Yönergesi
Internet Complete Repair.zip

Oyun esnasında arka planda çalışan ve oyuna etki eden uygulamaları hile olarak algılayabileceği için önermiyorum. (Hialgo Boost) Bu arada ilk defa sizden duydum.

Aşağıdaki rehberde bazı başlangıç komutları verilmiş. Ama bunların oyundaki FPS değerine pek etkisi olacağını sanmıyorum. Sadece daha stabil çalışmasını sağlayabilir.
Steam Community :: Guide :: FPS Increase & Tweak Commands by JespeRCompeX
Ayriyeten CFG oyun ayar dosyasıdır. CS:GO eski oyunlara göre daha fazla kısıtlama olduğundan ortalıkta gezen o tarz CFG'lerin pek bir işe yaramadığını söyleyebilirim. Yukarıdaki rehberi Chrome ile açıp Türkçeye çevir. Bazı ayarları oyun içinde uygula.

Tek oyunculu oyun dışında açmanın pek imkanı yok. Bazı ayarlar var. Mesela ''mat_postprocess_enable 1'' efekti çoğu oyunda Bloom efekti olarak geçen parlama efektidir. FPS etkileyen efektlerden biridir. Ama bu ayarı açman için ''sv_cheats 1'' komutunu girmen lazım. Kısacası Çok oyunculu sunucularda bu komut diğer X-Ray kodlarını açmaya yaradığından kapalı oluyor. Yani bu ayarı sadece Tek oyunculu(Botlarla) oynarken kullanabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Aşağıdaki bağlantıya göre raporu oluştur. HTML dosyasını arşivle, Sonrasına Mediafire yükleyip paylaş.
AIDA64 HTML Raporu Oluşturma Rehberi
Sistemini inceleyip yapabileceğin ayarları, güncellemeleri, gereksiz uygulamaları sana söyleyelim.

O sistemle tamamen kasmadan oynayamazsin. CS:GO işlemci isteyen bi oyun , ekran kartin ne kadar iyi olursa olsun islemcin düşük olursa fps sorunu yaşarsın.

İlk sorununu çözebilmek için aşağıdaki yöntemleri uygula.
Temel Sistem Bakım ve Performans Optimizasyonu Yönergesi
Internet Complete Repair.zip

Oyun esnasında arka planda çalışan ve oyuna etki eden uygulamaları hile olarak algılayabileceği için önermiyorum. (Hialgo Boost) Bu arada ilk defa sizden duydum.

Aşağıdaki rehberde bazı başlangıç komutları verilmiş. Ama bunların oyundaki FPS değerine pek etkisi olacağını sanmıyorum. Sadece daha stabil çalışmasını sağlayabilir.
Steam Community :: Guide :: FPS Increase & Tweak Commands by JespeRCompeX
Ayriyeten CFG oyun ayar dosyasıdır. CS:GO eski oyunlara göre daha fazla kısıtlama olduğundan ortalıkta gezen o tarz CFG'lerin pek bir işe yaramadığını söyleyebilirim. Yukarıdaki rehberi Chrome ile açıp Türkçeye çevir. Bazı ayarları oyun içinde uygula.

Tek oyunculu oyun dışında açmanın pek imkanı yok. Bazı ayarlar var. Mesela ''mat_postprocess_enable 1'' efekti çoğu oyunda Bloom efekti olarak geçen parlama efektidir. FPS etkileyen efektlerden biridir. Ama bu ayarı açman için ''sv_cheats 1'' komutunu girmen lazım. Kısacası Çok oyunculu sunucularda bu komut diğer X-Ray kodlarını açmaya yaradığından kapalı oluyor. Yani bu ayarı sadece Tek oyunculu(Botlarla) oynarken kullanabilirsin.

Aşağıdaki bağlantıya göre raporu oluştur. HTML dosyasını arşivle, Sonrasına Mediafire yükleyip paylaş.
AIDA64 HTML Raporu Oluşturma Rehberi
Sistemini inceleyip yapabileceğin ayarları, güncellemeleri, gereksiz uygulamaları sana söyleyelim.
Şu videoyu izlemeni öneririm

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı