CS:GO gibi oyunlarda +500FPS alma çılgınlığı!

Yırtılma olduğunda da bayağı FPS kaybı olur.
Yırtılma olması FPS kaybı demek değildir ekran kartının ürettiği kare sayısına monitörün hızının yetişememesidir. Yani bir yırtılma olduğu anda görüntü dalgalanır zaten kendini belli eder görüntünün üst üste binmesi gibi.

Hayır şöyle bir şey de var o adam 1080p 144Hz monitörde 1280x1024 en düşük ayarda oynamaya çalışıyor 12bin liraya sistem toplayıp çöp grafiklerde oynamak "müko"

Eki Görüntüle 839684

Tamam bende 1280x1024 oynuyorum (çünkü böyle alıştım) iyi hoş ama ayarları çekebildiğim en yüksek seviyeye alıyorum canavar gibi sistem almışım 500 alınca bir şey değişmeyecek değişmiyorda zaten oyun içi hep 300 sabit şekilde oynuyorum.
Hocam şöyle bir şey de var oyun rekabetçi bir oyun. O yüzden rakip hariç başka hiçbir şeyin dikkatini dağıtmaması gerekiyor. En yüksek ayarlarda parlamalar, dumanlar, efektler daha fazla ve bu da oyuncunun dikkatini dağıtıp kötü bir performans çıkarmasına sebep oluyor. Tüm olay bu yani.

Bu olay şahin-doğan a mercedes-bmw kadar para harcamak gibi sanırım ( çok anlamam ama saçma geliyor bana ). Yani kısacası zevk- tatmin meselesi. Baktığın zaman gereksiz yatırım gibi geliyor ikisi de bana. Ama adamlar ondan zevk alıyorsa yapacak bir şey yok. Para kendi parası zevk kendi zevki.

Hayır Bugatti alıp otobanda 60 la gitmeye benzeyen bir durum.

Hocam şöyle bir şey de var oyun rekabetçi bir oyun. O yüzden rakip hariç başka hiçbir şeyin dikkatini dağıtmaması gerekiyor. En yüksek ayarlarda parlamalar, dumanlar, efektler daha fazla ve bu da oyuncunun dikkatini dağıtıp kötü bir performans çıkarmasına sebep oluyor. Tüm olay bu yani.

Bunu biliyorum dostum zaten ama pahalı sistem toplayıp çöp grafikde oynamanın anlamı yok güzel bir grafik ile oynayıp NVIDIA ekran kartın varsa GeForce Experience kullanarak oyun filitresi ile bunları çözüyorsun.

Yani ben öyle yapıyorum iyi forumlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı