CS:GO GT 755M SLI İle Siyah Ekran Sorunu

accan123

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar Lenovo Y510P dizüstü bilgisayarım var. NVIDIA GT 755M SLI grafik kartı var. Ancak SLI açıkken CS:GO oynamaya başladığımda birkaç dakika sonra oyun ''crash'' oluyor. Siyah ekran ve arkada sürekli tekrar eden sesler oluyor. 10 saniye sonra düzeliyor fakat ardından hemen oluyor ve oyun oynanamaz hal alıyor. SLI'ı kapattığım zaman bu sorun ortadan kalkıyor, ancak neden SLI varken kapatma gereği duyayım? Bunun başka çözüm yolu yok mudur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sorunu yaşayan birisi çözmüş anladığım kadarı ile. Buyrun videosu;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yani Slı kapalı iken oynarsanız fazla fps fark etmiyorsa uğraşmayın derim.

Ben de zaten bundan müzdaribim fps SLI kapalıyken 150-200 lerdeyken bazen 60a kadar düştüğü için SLI'ı devreye sokmak istiyorum..

Hocam ben de Y510p sahibi olarak aynı sorundan muzdaribim. Ama geçen haftaya kadar SLI'ın bu probleme sebep olduğu aklımın ucundan geçmemişti :D Çünkü yanlış hatırlamıyorsam 2014-2015 gibi rahat rahat SLI ile oynuyordum oyunu.

Ben normalde fps'i ekranın yenileme hızının 2 katı olan 122 ye sabitliyorum. (genelde yazılanın 1-2 altında olduğu için.) Ama tek kartla zaten altına düşüyor bildiğiniz gibi, SLI açıkken de fps sonsuz kadar olmasa da donma problemi yaşanıyor yine her oyunda 3-4 kere olmak üzere.

Ancak şunu fark ettim; eğer sabit fps'i 100 e çekersem hiç olmuyor ya da 1 kez oluyor oyun başına. Neyse lafı çok uzatmayayım, o kadar sinir bozucu bir problem ki SLI'lı laptop aldığıma pişman ettirdi namussuz...

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı