CS:GO HDD'de FPS düşüşü

emircanunlts

Megapat
Süper Moderatör
Makaleler
3
1 TB WD Blue 7200 RPM bir HDD aldım. Crystal disk mark üzerinden hız testi yaptım, 190 Mb/s değerlerini gördüm. Sorunum şöyle; CS:GO'yu HDD'ye kurdum ve oyuna girdim, oyunda neredeyse SSD'ye göre 20, 30 FPS kayıp vardı. Üstüne oyun aniden 0 FPS'e düşüyordu. Sizce HDD'de mi problem var?

SSD hız değerlerim: 2500 MB okuma ve yazma.

HD Tune Pro önermeyiniz, deneme sürümüm bitti.
HDD ve SSD sağlık bilgilerini aşağıya bıraktım.

Dosya Ekleri

• 5345345.png
    5345345.png
    64,5 KB · Görüntüleme: 71
  • 5345345435.png
    5345345435.png
    63,4 KB · Görüntüleme: 56
1 TB WD Blue 7200 RPM bir HDD aldım. Crystal disk mark üzerinden hız testi yaptım, 190 Mb/s değerlerini gördüm. Sorunum şöyle; CS:GO'yu HDD'ye kurdum ve oyuna girdim, oyunda neredeyse SSD'ye göre 20, 30 FPS kayıp vardı. Üstüne oyun aniden 0 FPS'e düşüyordu. Sizce HDD'de mi problem var?

SSD hız değerlerim: 2500 MB okuma ve yazma.

HD Tune Pro önermeyiniz, deneme sürümüm bitti.
HDD ve SSD sağlık bilgilerini aşağıya bıraktım.

SSD'ye kurup denediniz mi?

CS:GO nedense HDD'de daha düşük FPS veriyor. Senle alakalı bir şey değil. SSD'ye kurarsan daha yüksek FPS alabilirsin.

WD Blue 1 TB 7200 RPM bir HDD aldım, ek olarak 500 GB SSD mevcut. Oyunum SSD'de kurulu. CS:GO SSD'de kurulu olduğu zaman açılmıyor, ses geliyor ama görüntü olarak masaüstüm gözüküyor. CS:GO'yu HDD ye kurunca bu problem düzeliyor. HDD'yi takmadan önce böyle bir sorunum yoktu, neyden kaynaklanıyor olabilir?

NVIDIA ekran kartı kullanıyorsan NVIDIA Denetim Masası'ndan gölgelendirici önbelleğini kapatıp denesene. HDD'de takılma yaşadığım oyunlarda işe yarıyordu.

NVIDIA ekran kartı kullanıyorsan NVIDIA Denetim Masası'ndan gölgelendirici önbelleğini kapatıp denesene. HDD'de takılma yaşadığım oyunlarda işe yarıyordu.
AMD hocam.
Ancak drop biraz acayip geldi. Ben de bir süre oynadım ama öyle olaylar olmadı. Yavaş açılması doğru.
Yaklaşık her rounddan sonra birkaç kere 0 FPS'e düşüyor ve SSD de çalışmıyor CS:GO.

Yeni konular

Geri
Yukarı