CS:GO Hertz sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

Re1

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba arkadaşlar, benim monitörüm 60 Hz hız aşırtma yöntemiyle 79 Hz yükseltebildim ancak bazı oyunlar hariç çoğunda 60 Hz olarak oynanıyor ayar açılmıyor ama benim için önemli olan CS:GO. Yani diğer oyunlarda çok aşırı önemli değil zaten birkaç aya monitörü değiştireceğim ama lütfen şu soruna yardım edin. Monitör 79 Hz`de oyuna girince 60 Hz oluyor. Oynadığım çözünürlük için özel çözünürlük oluşturdum onu da 79 Hz yapıp aktifleştirdim ancak yine de olmadı. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunun başlatma seçeneklerine -freg 79 yazın.

Olmayan bir şeyi neden olması için zorluyorsun ki? CS:GO desteklemiyor.

Yapabilenler görmüştüm daha önceden ancak nasıl yapıldığı söylenmiyor bende bilen birisi vardır diye konu açtım yani neden daha iyi bir oyun deneyimine sahip olabilecekken istemeyeyim ki.

G-Sync açıksa kapatın G-Sync Hertz yükseltmesinde oyunlarda sorun yaratabilir.

Monitörde G-Sync yok FreeSync var ekran kartım NVIDIA zaten, onun için açık değil.

Oyunun başlatma seçeneklerine -freg 79 yazın.

Başlatma seçeneklerinde mevcut.

Yapabilenler görmüştüm daha önceden ancak nasıl yapıldığı söylenmiyor bende bilen birisi vardır diye konu açtım yani neden daha iyi bir oyun deneyimine sahip olabilecekken istemeyeyim ki.

Monitörde G-Sync yok FreeSync var ekran kartım NVIDIA zaten, onun için açık değil.

Başlatma seçeneklerinde mevcut.

Fark etmez aynı teknoloji NVIDIA AMD monitörü diye bir şey kalmadı.

Öncelikle merhaba arkadaşlar, benim monitörüm 60 Hz hız aşırtma yöntemiyle 79 Hz yükseltebildim ancak bazı oyunlar hariç çoğunda 60 Hz olarak oynanıyor ayar açılmıyor ama benim için önemli olan CS:GO. Yani diğer oyunlarda çok aşırı önemli değil zaten birkaç aya monitörü değiştireceğim ama lütfen şu soruna yardım edin. Monitör 79 Hz`de oyuna girince 60 Hz oluyor. Oynadığım çözünürlük için özel çözünürlük oluşturdum onu da 79 Hz yapıp aktifleştirdim ancak yine de olmadı. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.
Hocam şu sitede aldığınız hertz ne gösteriyor ? Blur Busters TestUFO Motion Tests. Benchmark for monitors & displays.

Burada 79 Hz gösteriyor ancak oyuna girdiğimde Steam arayüzünü açıp test ettiğimde 60 Hz gösteriyor geçenlerde ekran kartı sürücüsü kurarken tüm NVIDIA ayarlarını sıfırla yaptım sadece 1 el CS girdiğimde 79 oldu onun dışında çık gir yaptığımda yine bozulmuştu.
Fark etmez aynı teknoloji NVIDIA AMD monitörü diye bir şey kalmadı.

Yok açık değil FPS'i kendim sabitliyorum 120ye, V-Sync G-Sync FreeSync falan kullanmıyorum.

Burada 79 Hz gösteriyor ancak oyuna girdiğimde Steam arayüzünü açıp test ettiğimde 60 Hz gösteriyor geçenlerde ekran kartı sürücüsü kurarken tüm NVIDIA ayarlarını sıfırla yaptım sadece 1 el CS girdiğimde 79 oldu onun dışında çık gir yaptığımda yine bozulmuştu.

Yok açık değil FPS'i kendim sabitliyorum 120ye, V-Sync G-Sync FreeSync falan kullanmıyorum.
Hocam peki kullanmakta olduğunuz marka yazılımlar(Örn. Asus Armory Crate) var mı ? Bunlarda da FPS'nin sabitlenme durumları yaratıyor bazı durumlarda.

Hocam peki kullanmakta olduğunuz marka yazılımlar(örneğin. ASUS Armoury Crate) var mı? Bunlarda da FPS'nin sabitlenme durumları yaratıyor bazı durumlarda.

Kullanmakta olduğum program olarak Dragon Center var arada yüksek oyunlarda Extreme Performance ve Gaming mode açıyorum CS:GO oynarken onlar açık değil onunda FPS sabitlemediğine eminim yani FPS sabitleyecek hiçbir şey yok sadece NVIDIA Denetim Masası ile oyunun kendisi var sabitleyecek olan, onlarda ayar kısmında aktif değil zaten.

Geri
Yukarı