CS:GO İçin 144 Hz Monitör Önerisi

Dexertes

Hectopat
Son düzenleyen: Moderatör:
Benim bir adet Asus VG248QE monitörüm var. 2 ay kullandım cs'de oynadım yeteri kadar kaliteli bir ürün. BENQ ile arasında kalırsanız ASUS tavsiye ederim. Freesync değil direk 144Hz Asus.

Aralarında en iyisi bu ama çok küçük fark ile. Hepsi birbirine hemen hemen denk zaten, bu da diğerlerinden azıcık daha iyi.

ASUS 24" VG248QE 1ms 144Hz Full HD HDMI+DP 3D Gaming Monitör
En kötüsü bu.
Bunların hepsini at çöpe. Aşağıdakilerden hangisine paran yeterse onu al, seçimi paran yapsın.

Son düzenleme:
Aralarında en iyisi bu ama çok küçük fark ile. Hepsi birbirine hemen hemen denk zaten, bu da diğerlerinden azıcık daha iyi.

En kötüsü bu.
Bunların hepsini at çöpe. Aşağıdakilerden hangisine paran yeterse onu al, seçimi paran yapsın.

İnternette biraz araştırdım en çok beğenilen modellerden biri asus vg248qe idi fakat şuan şu ürünü almayı düşünüyorum,pişman olmam değil mi? (cs oynamak için alacağım en önemli özellik 144hz ve 1ms olması)
SAMSUNG 24.5" LS25HG50FQMXUF 1MS/144Hz FreeSync Gaming Monitör

Alttaki ürünü de alabilirim fakat alan arkadaşlar problem yaşamışlar ölü piksel çıkıyormuş o yüzden emin olamadım,vatandan elimle üstteki ürünü almayı düşünüyorum

MSI OPTIX G24C 23.6" 144Hz 1ms (HDMI+Display+DVI) FreeSync Fiyatı

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk atılan gönderide gördüğüm Viewsonic XG2401’in yeni modeli XG2402; 1500₺ bütçeye kadar işinizi görür en iyi monitör. Tasarımı ile panel kalitesi ile falan en iyisi işte sorarsan tek tek söylerim.
2000₺ bütçeye kadar ise VA panel olan monitörler göze çarpar. Ancak 1500-2000 arasında 1800~1900₺ arasında başladıkları için tam anlamıyla bu fiyat aralığı değillerdir.
Samsung’un iki; Msi’ın iki tane modeli vardır. Samsung her iki markanın da panel üreticisi. Her iki markanın da ürünü curved. Ama Samsung’un sRGB değeri ve dinamik kontrast değeri Msi’den biraz daha yüksek. Ürünlerin isimlerini vereyim: G24C, MAG24C, cfg70fq, cfg73fq.
Net bir bütçe tam belirtmediğiniz için ben size önerilebilecek TN panel kalitesizliğinden sıyrılmış daha iyi monitörleri de belirttim. Ama sanırsam 1500₺ civarında bir ürün alacaksınız. Onun için de gerekli öneride bulundum ve sorularınızı alabilirim.

İlk atılan gönderide gördüğüm Viewsonic XG2401’in yeni modeli XG2402; 1500₺ bütçeye kadar işinizi görür en iyi monitör. Tasarımı ile panel kalitesi ile falan en iyisi işte sorarsan tek tek söylerim.
2000₺ bütçeye kadar ise VA panel olan monitörler göze çarpar. Ancak 1500-2000 arasında 1800~1900₺ arasında başladıkları için tam anlamıyla bu fiyat aralığı değillerdir.
Samsung’un iki; Msi’ın iki tane modeli vardır. Samsung her iki markanın da panel üreticisi. Her iki markanın da ürünü curved. Ama Samsung’un sRGB değeri ve dinamik kontrast değeri Msi’den biraz daha yüksek. Ürünlerin isimlerini vereyim: G24C, MAG24C, cfg70fq, cfg73fq.
Net bir bütçe tam belirtmediğiniz için ben size önerilebilecek TN panel kalitesizliğinden sıyrılmış daha iyi monitörleri de belirttim. Ama sanırsam 1500₺ civarında bir ürün alacaksınız. Onun için de gerekli öneride bulundum ve sorularınızı alabilirim.

evet 1500 tl civarında bir ürün alacağım, sanırım xg2402 vatanda yok hepsiburada üzerinden alsam kargoda bi sıkıntı yaşar mıyım?

xg2402 mi yoksa şu monitör mü daha iyi ?

evet 1500 tl civarında bir ürün alacağım, sanırım xg2402 vatanda yok hepsiburada üzerinden alsam kargoda bi sıkıntı yaşar mıyım?

xg2402 mi yoksa şu monitör mü daha iyi ?

XG2402’nin artıları var diyeyim. Görüntü bozulması çok daha yüksek derecelerde oluyor ve siyah rengin doğruluğunu artırmak için Viewsonic; çok daha yüksek dinamik kontrast’a ve yazılıma sahip. Ayrıca belki sadece benim görüşüm ama ledli tasarımı da daha hoş.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı