CS:GO İlk Rekabetçi Eşleştirmesi Nasıl?

Makaleler
7
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Havacılık Sektörü
Profil Kapağı
1522248089
Herkese merhaba arkadaşlar,

CS:GO için ilk kez rekabetçi oynamaya karar verdim. Önceden bir iki basit eğlence atıp çıkıyordum ama bir deneyeyim istedim. Fakat aklıma şöyle bir soru geldi. Tanımadığım insanlarla bir takıma gireceğim (ne yazık ki solo diye bir şey yok) fakat beni nasıl eşleştirecek? Yani rank sistemi mi var? Varsa ben neyim? Ranksız olarak ne yapacak beni? Kalkıp da Nova veya Global gibi adamlara atmasın beni:) Amele sümüğü gibi ezerler beni orada çünkü🤣 Yoksa benim gibi ranksızları bir havuzdan tutup mu atacak? Ya da bir yabancı sitede botlarla oynatıp oyun şekline göre sonraki oyunlarda eşleştirme yapar demiş birisi. Pek mantıklı gelmedi bu bana açıkçası.

Rank sistemine göre eşleştiriliyor. Rankın yoksa karşına ranksızlar gelir diye biliyorum. Botlarla oynatma gibi birşey yok rekabetçide.

İlk defa rekabetçi girdiğin için seni ranksızlarla maça sokacak. Yani direk novayla birlikte girmeyeceksin. Mesela ben novayım 105 rekabetçi kazanmam var.

Genelde ilk maçlarda rütbesiz, silver ve nova hesaplar gelir. Attığı novalar pek iyi oyuncular olmaz. Öldürme ve ölme oranına göre atıyorlar. Bazen uzun süre ara vermiş ve rütbesi sıfırlanmış adamlara da denk gelebilirsin. Bunlar genelde iyi oynasalar bile Topluluk sunucularında takıldığından pek rekabet moduna öne vermiyorlar. Bende onlardan biri olarak girdiğim rütbesiz maçlarda Silver oyuncular genelde ezbere oynamadığından ne yapacakları belli olmuyor.

Bana kalırsa Topluluk sunucusu ve diğer eğlence modlarında oynamaya devam et. Çünkü her oyunun rekabetçi modları ağır kanser oyuncuları barındırıyor.

Son düzenleme:
Gümüş ve rütbesizlerle karışık girersin. 10 kazanman olunca rütbe veriyor, o zamana kadar iyi oynarsan Novalarla bile eleştirir.

İlk maçlarda zorlanacağını düşünmüyorum çünkü senin gibi oyuncular ( yeni başlayan ) daha çok geliyor, kaybettikçe kazandıkça bu eşleşmeler neticesinde belli kümeler ile rekabetçide oynuyorsun ne kadar çok kazanırsan o kadar çok küme yükselmekte takımına ve karşı takıma ona göre insanlar gelmekte, umarım anlatabilmişimdir .

Herkese merhaba arkadaşlar,

CS:GO için ilk kez rekabetçi oynamaya karar verdim. Önceden bir iki basit eğlence atıp çıkıyordum ama bir deneyeyim istedim. Fakat aklıma şöyle bir soru geldi. Tanımadığım insanlarla bir takıma gireceğim (ne yazık ki solo diye bir şey yok) fakat beni nasıl eşleştirecek? Yani rank sistemi mi var? Varsa ben neyim? Ranksız olarak ne yapacak beni? Kalkıp da Nova veya Global gibi adamlara atmasın beni:) Amele sümüğü gibi ezerler beni orada çünkü🤣 Yoksa benim gibi ranksızları bir havuzdan tutup mu atacak? Ya da bir yabancı sitede botlarla oynatıp oyun şekline göre sonraki oyunlarda eşleştirme yapar demiş birisi. Pek mantıklı gelmedi bu bana açıkçası.
Güzel bir takımın varsa ve win serisi tutturabilirsen ne olur?
İlk oyunun Silver 1-Silver 4 arası eşleştirme olur nadiren Silver 5 te gelebilir karşı 5 kişi takım girmişse.
Sistemde ilk 10 oyunun senin rankını belirleyecek ve bu ilk 10 oyunda rankını göremesen de çok hızlı rank değişimleri olacak.

İlk oyunda bahsettiğim ranklarla eşleşeceksin çoğunlukla hepsi Silver 1 gelir zaten.
Kazanırsan sonraki iki maçı da Silver 2-Silver 6 ortalamada adamlarla oynayacaksın.
Oyunda azcık bi 10-20 saat geçmişin varsa Silver elo seni hiç zorlamayacaktır.
Cs 1.1 den 1.6 ya kadarki deneyimlerinde seni Silverlardan üstün kılacaktır :D
3 win aldın rank oynarken hiç lose yok seni direk Nova eloda oynatmaya başlar rank ortalaması Silver 5-Nova 3 civarı tabii kesinlik olmamasıyla beraber.
Burda 2-3 win ile serine devam edersen (ki ilk 10 maçı güzel bi takım veya iletişimin iyi olduğu arkadaşlarınla yaparsan kazanırsın) Mg elo da oynatacaktır seni.
Mg elo da yine kaybetmeden 8-9. win'ine ulaşırsan Dmg-Lem arası son maç atacaksın ve onuda kazanırsan seni oynadığın elonun az altında Mg civarı biryerler de başlatacaktır.

Eğer full win gidemeyip kaybedersen ne olur?
Diyelim ki Mg civarı biyerde 6-7. maçlarında 1 lose aldın seni nova civarında eşleştirmelere kadar düşürecektir.
O maç aldığın lose senin 3-4 mac kazansan bile hızlı yükselmeni engelliyecektir Novada 3-4 win ile Mg elo da oynayabilcekken daha önceden bi kaybın olduğu için seni bu kadar yükseklere kolay kolay vermeyecek yine Nova ortalamada oynayacaksın.
Bu şekilde kayıpların sonraki maçlarındaki yükselme hızını ciddi ölçüde yavaşlatacaktır.

Önemli yerler;
*Kısaca silver eloda rank girmekten korkma ilk maçların kolay olur.
*Takımın varsa ve formunda isen o takımla art arda maçlar atıp o gününü ve ilk maçlarını güzel değerlendir.
*İlk 3 maçın silver eloda olacağı için karşı takımda sana gelecek adamlar kadar kötü olacak bu ilk 3 maçta dust 2 girebilirsin fakat arada kaybetmiş olsan bile 10 maç olmadan daha dust 2 girme ilk maçlarını riske atmaya gerek yok :)
*İlk 10 maçında tüm maçlar aktif harita olsun haritanın aktif olup olmadığını anlamak için harita resminin üst kısmında asker (eski csgo logosu) var ise aktif haritadır yoksa değildir.
*Girdiğin yerdeki konumları iyi bilerek gir.
*Mapte iyisen konumları bilmiyorsan 2. ekran veya telefon yardımı ile mapin tüm bölgelerini gösteren mini maplar açabilirsin unutmazsam alta bir örnek bırakırım.
*İyi oynadığın silahlarla oyna ilk oyunların normal oyunlarını göre daha değerli çünki (Deagle show yapmaya gerek yok mesela bu 10 maçta :D )
*Rankını aldıktan sonra rank atlamak ve düşmek çok uzun bir sürece dönüşecek 15-20 maçta rank atladığın zamanlar sıkça olacak yani yüksek bir rankta başlamaya gayret et nova başlasan fazla bile ;)
*Oyun sonu skorun oyun için önemli yani art arta kaç maç kazandığın veya kaç kill aldığın pek önemli sayılmaz 15 win alıp hep 3-4 veya 5. bitirmişsen rank atlaman daha zor olur.
*Dahası aklıma gelmedi ve yoruldum ilk maçlarında başarılar dilerim ben kaçar :)
*Mapi unutmuşum attım şimdi*

Dosya Ekleri

• 157442340_preview_de_dust2_radar_spectate.png
    157442340_preview_de_dust2_radar_spectate.png
    356,2 KB · Görüntüleme: 85
Son düzenleme:
10 maç sonunda rütbeniz belirlenir. İlk 10 maçı kazanana kadar günde 2 kez rekabetçi giriliyor. 2 maçtan sonra 24 saatlik bir bekleme süren oluyor. İlk maçlarda rütbesizler ve Silver 1 ya da Silver 2 gibi beceriksiz oyuncular geliyor genelde. Benimde sanırım 422 kazandığım maç vardı az kaldı Çift Keleş rütbesine ulaşmama. 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı