CS GO Ping düşük olmasına rağmen Lag sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

terileptil

Kilopat
Yer
Ankara
Merhaba. Direkt konuya giriyorum.

Bir kaç hafta önce tekrar CS:GO oynamaya başladım. Uzun zamandır oynamıyordum. Neyse, rekabetçi girmeden önce 1-2 el ölüm maçı oynarım ben hep. Fakat ölüm maçı girdiğim zaman aşırı fazla lag giriyor. Pingim 50-60 arası seyrediyor. Bu pingle bu kadar fazla lag yaşamam normal değil. Yürürken sürekli geriye atıyor, silah değiştirirken gecikme yaşanıyor. Kısaca oynanamayacak derecede fazla lag giriyor. Fakat işin garip yanı şu. 1-2 el oynadıktan sonra düzeliyor. Ya da 1-2 kez oyundan çıkıp tekrar girersem. Yani lag yaşadığım zaman disconnect çekip yeni lobiye giriyorum. Sorun devam ederse oyundan da çıkıp tekrar giriyorum ve düzeliyor.

Benzer sorunu Rocket League oyununda da yaşıyorum. Bugün yükledim. Onu da yine uzun zamandır oynamıyordum. RL'de ilk oyuna girdim ve ping oyun boyunca 316'ya sabitlendi. Sonra o oyun bitince yeni oyun aradım bu kez ping 190'a düştü. Ondan sonra üçüncü kez oynadığımda ping normale döndü (65 civarına düştü). Dolayısıyla lag sorunu da ortadan kalktı.

Sorun neden kaynaklanıyor olabilir sizce? Yardımcı olabilir misiniz lütfen, bıktım her seferinde 2-3 kez oyuna girip çıkmaktan. Şimdiden teşekkürler.

Anlık lag mı sürekli lag mı ve pingin kaç

Sürekli oluyor. Yürürken bile rahatsız edecek derecede. Hatta en çok normal yürürken rahatsız ediyor. Silah animasyonları falan kafayı yiyor reload yaparken reload animasyonu kendini tekrarlıyor sürekli. Oynamak mümkün değil yani. Ama dediğim gibi biraz oynadıktan sonra düzeliyor. Ya da oyunu 1-2 kez kapatıp açarsam.

Oyun içinde pingim 50-60 arası hep. Speedtest değerleri de böyle :

Screenshot_597.png

Sürekli oluyor. Yürürken bile rahatsız edecek derecede. Hatta en çok normal yürürken rahatsız ediyor. Silah animasyonları falan kafayı yiyor reload yaparken reload animasyonu kendini tekrarlıyor sürekli. Oynamak mümkün değil yani. Ama dediğim gibi biraz oynadıktan sonra düzeliyor. Ya da oyunu 1-2 kez kapatıp açarsam.

Oyun içinde pingim 50-60 arası hep. Speedtest değerleri de böyle :

Eki Görüntüle 552404
Kayıt defterinden veya ısınmadan kaynaklı olabilir.Birde şuna bir bak.
Steam Community :: Guide :: Türk Oyuncular için Çevrim içi Oyunlarda Ping düşürme Yöntemleri

Isınmadan kaynaklanacağını düşünmüyorum. İşlemci sıcaklığının şu ana kadar 55 dereceyi geçtiğini görmedim. Ekran kartım da en ağır oyunlarda bile 70 dereceyi geçmiyor. Zaten 3 fanlı bir model ısınma yaratacağını sanmam. Oyun içinde de sürekli sıcaklık değerlerini kontrol ederim anormal bir durum olsa haberim olur yani. Bir de sıcaklık yüzünden oyunlarda lag yaşanır mı ki? Ani fps düşüşleri falan olur diye biliyorum da lag konusunda bir etkisi olduğunu duymadım hiç.

Kayıt defteri derken neyi kast ettiğinizi anlamadım tam. Nasıl bir problem olabilir kayıt defterinde? Bir de mesela Apex Legends falan oynarken lag yaşamıyorum. Sadece CS ve Rocket League'de yaşadım bu sorunu. O da dediğim gibi kademeli olarak düşüyor ama düşene kadar sinir ediyor. Sorunun kaynağını merak ediyorum.

Attığınız linke de baktım fakat orada yüksek ping alan kişiler için bir rehber hazırlanmış. Benim pingim zaten dediğim gibi 50-60 civarında oluyor zaten CS'de.

Isınmadan kaynaklanacağını düşünmüyorum. İşlemci sıcaklığının şu ana kadar 55 dereceyi geçtiğini görmedim. Ekran kartım da en ağır oyunlarda bile 70 dereceyi geçmiyor. Zaten 3 fanlı bir model ısınma yaratacağını sanmam. Oyun içinde de sürekli sıcaklık değerlerini kontrol ederim anormal bir durum olsa haberim olur yani. Bir de sıcaklık yüzünden oyunlarda lag yaşanır mı ki? Ani FPS düşüşleri falan olur diye biliyorum da lag konusunda bir etkisi olduğunu duymadım hiç.

Kayıt defteri derken neyi kast ettiğinizi anlamadım tam. Nasıl bir problem olabilir kayıt defterinde? Bir de mesela Apex Legends falan oynarken lag yaşamıyorum. Sadece CS ve Rocket League'de yaşadım bu sorunu. O da dediğim gibi kademeli olarak düşüyor ama düşene kadar sinir ediyor. Sorunun kaynağını merak ediyorum.

Attığınız linke de baktım fakat orada yüksek ping alan kişiler için bir rehber hazırlanmış. Benim pingim zaten dediğim gibi 50-60 civarında oluyor zaten CS'de.

Kayıt defterinde ağ sınırlaması gibi durumlar oluyor. Bi aralar sendeki sorun bende de olmuştu bu sayede çözdüm ustelik benim pingim ortalama 20 30 arası iken oluyordu.
Yani pingle alakalı değil. Bıraktığım linktekileri denersen çözülebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
CS:GO ping ölçeri çok garip çalışıyor. Oyun içinde ping 58-60 sabitleniyor disconnect olup geri giriyorum bu sefer 40 oluyor. Acayip bir sistemi var.

Isınmadan kaynaklanacağını düşünmüyorum. İşlemci sıcaklığının şu ana kadar 55 dereceyi geçtiğini görmedim. Ekran kartım da en ağır oyunlarda bile 70 dereceyi geçmiyor. Zaten 3 fanlı bir model ısınma yaratacağını sanmam. Oyun içinde de sürekli sıcaklık değerlerini kontrol ederim anormal bir durum olsa haberim olur yani. Bir de sıcaklık yüzünden oyunlarda lag yaşanır mı ki? Ani fps düşüşleri falan olur diye biliyorum da lag konusunda bir etkisi olduğunu duymadım hiç.

bende de aynı sorun var. çözebildiniz mi acaba?

Geri
Yukarı