Hangi Servis Sağlayıcıyı kullanıyorsunuz?

• Türk Telekom Alt Yapısını kullanan bir sağlayıcı

Oy: 34 56,7%
  • Superonline

Oy: 17 28,3%
  • Uydunet

Oy: 9 15,0%

• Oy verenlerin toplamı
    60
  • Anket kapandı .

kubycs

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar. Biz CS:GO oyunlarının yaşadığı ping problemlerinin başlıca nedenlerini ve çözüm yollarını en kısa şekilde yazmaya çalışacağım arkadaşlar.

1. Serverlar Avrupa'da be ağabey!

-İlk ve en önemli sorunlardan biri. En yakın olduğumuz sunucu Avrupa - Doğu sunucusu ve pingin en az olması gereken yer de orası. Peki ben Dota2 gibi nerede oynadığımı seçemiyorum CS:GO'da nasıl seçeceğim diyenler için Arabistanlı bir arkadaş server picker programı yazmış ve kesinlikle vac safe bir yazılım kendim de kullanıyorum. Program sadece istemediğiniz lokasyondaki ip adreslerini blockluyor o serverlarda oynamıyorsunuz. Bağlantı aşağıda.

[Official] MM Server Picker 4.2 - Hit Update IPs! (Counter-Strike: Global Offensive > Tools > Other/Misc) - GAMEBANANA

2. Türk Telekom alt yapısı

- Geldik zurnanın solo attığı yere.. Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olarak bilgilerime söylüyorum ki: Telekom altyapısı üzerinden aldığınız internet hizmetinizle alakalı olarak ping konusunda hiçbir şikayet kaydı açılmayacak ve şikayetleriniz "ping sorunu kullanıcı ile server arasında yaşanan problemdir." denilip es geçilecek. Bu işin size doğrusunu anlatmak gerekirse: telekom altyapısında sizin internetiniz binlerce kişinin olduğu bir kabinde ve siz de diğer kullanıcılar gibi o bağlantıdan besleniyorsunuz. Diyeceksiniz avatar mı lan bu? Gerçekten avatar ve insanlar bu dandik sistemle yılda 500-600 milyon türk lirası kazanıyor. Evime gelen internetin telekom altyapısı olduğunu nasıl anlarım diye soran arkadaşıma cevabım modeminin asl/dsl/vdsl olup olmadığıdır. Bunların üçünde de üzgünüm ki telekom alt yapısını ciğerlerinizde hissediyor demeksinizdir.

Çözüm: Kendi alt yapılarını hatta yaygın olan fiber alt yapılarına sahip olan:

TURKCELL SUPERONLINE, UYDUNET gibi oyuncu ve yayıncıların sıklıkla kullandığı servis sağlayıcılarına yönelmeniz.

Ama benim taaddüt sürem var diyenler için: TURKCELL SUPERONLINE yaklaşık 490-500TL yakın cayma bedelinizi karşılıyor. Bu nasıl oluyor diyenlere kısa özet: Siz hangi firmayla anlaşmanızı fes ediyorsanız o cayma bedelini ödeyip Superonline'a eposta yoluyla bildiriyorsunuz, size seçtiğiniz paketin ay sayısınca fatura gelmiyor. (İlk ay damga vergisi ve her ay her Türk vatandaşına kesilen 4-5TL civarında iletişim vergisi hariç.) 100 liralık paket terchinin de bulundunuz diyelim size 5 ay fatura gelmiyor gelse de 5 lira geliyor.

3. Benim servis sağlayıcım iyi!

Kendinizi gerçekten şanslı saymalısınız telekom batağına düşmediğiniz için. Ama hala pinginiz var? Nedeni evde sürekli kullanılan WiFi olabilir. Bunun çözümü siz CS:GO maçı atarken kimsenin WiFi'de olmamasıyla çözülebilir veya modem arayüzünden direk wlan kapatılabilir. Bilgisayarındaki bir spy/malware bu sorunu yaratabilir. Bunlara karşı en etkin çözüm ESET ve KASPERSKY'dan geçer.

4. Benim problemim bunlara benzemiyor?

Başlığın altına yorum atarak size yardımcı olmamı sağlayabilirsiniz.

Anket TIRT Telekom trolleri tarafından sabote edilmiş. yakında sadece fiber optik kalınca ne diyecekler acaba?

Anket TIRT Telekom trolleri tarafından sabote edilmiş. yakında sadece fiber optik kalınca ne diyecekler acaba?
Dostum buralarda Türkiyedeki internetin tek sağlayıcısı Türk Telekom zanneden binlerce insan var ve onlara yardımcı olmak istiyorum. Admin bey sabit konu yapabilirsen bir çok kişiye yardım edebilirim herkes tek tek konu açmak zorunda kalmaz. :)

Ayrıca her zaman kablolu bağlantı ile online oyun oynayın. En kaliteli modem en kaliteli 802.11ac bağlantınız olsa dahil pinginiz anlık olarak yükseliş gösterebilir ve bu durumda servis sağlayıcınızı da suçlayamazsınız.

Superonline adsl kullanıyorum 16 mbps'ye kadar cs go da pingim 60 ile 70 arası değişiyor. Bir başka arkadaşım da ttnet kullanıyor cs go da onun pingi 110 ile 120 arasında geziniyor ve paketlerimiz de aynı.

Superonline'nin TT altyapısı ile verdiği 24 Mbps VDSL paketi mi almalıyım yoksa superonlinenin kendi altyapısı ile 16 Mbps ADSL paketini mi? Hangisi daha iyi olur ?

Superonline bana fiber altyapımızın olmadığını söyledi ve TT altyapısı ile VDSL önerdi. ADSL hiç sormadım. Bu durumda benim ne yapmam gerekiyor? 100 ping ile oynamaya mahkum muyum?
Eğer altyapınız vdsl teknolojisine uygunsa vdsl öneririm adsl'den daha iyi. Ping konusuna da gelirsek bulunduğunuz konum ile bağlandığınız server ile ne kadar uzaksa pinginiz o kadar fazla olacaktır.

Superonline bana fiber altyapımızın olmadığını söyledi ve TT altyapısı ile VDSL önerdi. ADSL hiç sormadım. Bu durumda benim ne yapmam gerekiyor? 100 ping ile oynamaya mahkum muyum?
Merhaba. VDSL ADSL ADSL+ ADSL2+ gibi saçma sapan olan her bağlantı telekom alt yapısından gelmektedir. Uydunet veya Superonline öneririm. Superonline için binanızın %30 undan imza toplaman gerekiyor bu fiber alt yapısı yapılsın diye. İmza verenlerin yaptırması önemli değil sadece belgede bulunmaları yetiyor. (Sokağınızda fiber hattı varsa. Kaldırımlarda her bina başında 1 tane superonline kare küçük bir kutu). Uydunet = Kablo TV. Binanızda kablotv alan teledünya servisi alan birileri varsa uydunete başvurabilir ve türk telekom alt yapısına mağruz kalmadan yeni pingsiz bir internete kavuşabilirsiniz.

Parayla hallolacak bir durum değil mi yani? 50 Mbps VDSL alırsam pingim düşmez mi?
Parayla olsaydı emin olun ben aylık 200 lira verirdim bu pingim güzel olsun diye. O yüzden superonline kullanıyorum. TT alt yapısı hep aynı kapıya çıkıyor ve hüsrana uğratıyor.

Superonline adsl kullanıyorum 16 mbps'ye kadar cs go da pingim 60 ile 70 arası değişiyor. Bir başka arkadaşım da ttnet kullanıyor cs go da onun pingi 110 ile 120 arasında geziniyor ve paketlerimiz de aynı.
Aynı şey benim de başıma denk geldi. Ankara Keçiörende ben 100-120 alırken csgo rekabetçi serverlarına Çankayada oturan 8/1 boktan adsl kullanan adamın pingi benden daha iyiydi. TT da sen bir kabindesin ve binlerce kişi o hattan besleniyor. Çankaydaki insan demekki ping yapmıyor, Keçiörendeki varoş fakirleri 7/24 torrent ile birşeyler indirip beni küplere bindiriyordu. Bu da senin şansın demek oluyor insanların yoğun internet kullanmadığı bölgede yaşıyorsun. Keşke keçiören de öyle olsaydı da hiçbir oyuncu bu sıkıntıları çekmeseydi.

Sorunlarınızı çözmek ve yardımcı olmak için burdayım..

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı