CS:GO Ping Sorunu

TP Okuru

Kilopat
Yer
Trabzon
Merhaba arkadaşlar.
CS:GO'da ping sorunum var. Her bağlandığım oyunda ping seviyem +120. Bunu düşürmek için ne yapabilirim ?
Rütbem Master guardian elite. Ping artık oyunlarda sorun yaratmaya başladı.
Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Santrale yakınlık-uzaklık ping değerini etkiler. Muhtemelen santrale uzaksınız. Bu nedenle servis sorunu değilse yapacak bir şey yok :(

WTFast kullanabilirsin. Yararını görürsün.
Söylediğin programı denedim fakat bir değişiklik olmadı.
Lütfen yardım edin arkadaşlar çok sıkıntı çekiyorum oynarken. Modeme sadece bilgisayarım kablo ile bağlı. İnterneti kullanan bir program veyahut virüs yoktur.
Gördüğünüz gibi 144 Ping. Her oyun böyle.

Dosya Ekleri

• 3.jpg
    3.jpg
    144,6 KB · Görüntüleme: 108
Söylediğin programı denedim fakat bir değişiklik olmadı.
Lütfen yardım edin arkadaşlar çok sıkıntı çekiyorum oynarken. Modeme sadece bilgisayarım kablo ile bağlı. İnterneti kullanan bir program veyahut virüs yoktur.
Gördüğünüz gibi 144 Ping. Her oyun böyle.
Ping sunucuya uzaklık ile bağlıdır. Hız ile bir alakası yoktur. WTFast bende işe yarıyor. Google'a arat. Farklı programlar da kullanabilirsin.

Pingin sunucuya uzaklık yakınlıkla alakası vardır. Doğru ama eğer internet kullanımı arttıkça ping artar. Aynı bölgeden bağlanan 50mbps ve 25mbps bağlanı hızlarındaki iki internette CS:GO sunucusundaki en yüksek pingler şu şekildeydi;
50mbps: 37
25mbps: 68
Pingin yüksek veya düşük olması internet hızı ile de alakalıdır. Lütfen araştırma yapmadan kulaktan dolma yanlış bilgileri buraya yazmayalım.

Bro senin internetinle aynı özelliklere sahip internet kullanıyorum. İnternet'e benden başka kimse girmeyince ping sabit 50-60 oluyor. Tabii ki kullandığım komutlar var bunu senle paylaşmak isterim. Bunları autoexec'e yapıştırcaksın eğer ne olduğunu bilmiyorsan anlatırım :
rate 128000
cl_updaterate 128
cl_cmdrate 128
cl_interp_ratio 1
cl_interp 0

Pingin sunucuya uzaklık yakınlıkla alakası vardır. Doğru ama eğer internet kullanımı arttıkça ping artar. Aynı bölgeden bağlanan 50mbps ve 25mbps bağlanı hızlarındaki iki internette CS:GO sunucusundaki en yüksek pingler şu şekildeydi;
Pingin yüksek veya düşük olması internet hızı ile de alakalıdır. Lütfen araştırma yapmadan kulaktan dolma yanlış bilgileri buraya yazmayalım.

24mbit neti 100mbit yaptığımda ping neden hiç değişmiyor acaba ?

Bu aynı evde bu değerlerdeyse tek açıklaması 50 Mbps'nin fiber olmasıdır. Hız artınca ping azalmaz. Ping tamamen santral uzaklığı, yurt dışı çıkış portu kalitesi, bağlanılan bölgenin uzaklığı, santral uzaklığı, internet tipi(ADSL, fiber) ve kullanılan kablonun kalitesine bağlıdır. Sen insanları yanlış bilgilendirme !

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı