CS:GO Pro maçlarda ülkeler arası katılım olduğunda ping sorunu nasıl çözülüyor?

yoldas07

Centipat
Arkadaşlar merak ettiğim bir şey var. Profesyonel maçlarda bir takım ABD veya Brezilya'dan bağlanıyor, diğer takım ise Avrupa'dan. Çok uzak mesafelerden ping sorununu nasıl çözüyorlar? Mesela bizim Server'larda genelde az miktar Avrupa'dan, çoğu oyuncu Rusya veya Ukrayna'dan eşleşiyoruz ama buna rağmen 90-100 ping alıyoruz. Başka bir örnek, ABD'den bir takım ile Çin'den bir takım eşleştiği zaman ping sorununu nasıl çözüyorlar? İsterse bağlantı hızı 1 GB olsun, önemli olan mesafe değil mi? Gerçekten çok merak ediyorum. Bilgisi olan var mı?

Arkadaşlar merak ettiğim bir şey var. Profesyonel maçlarda bir takım ABD veya Brezilya'dan bağlanıyor, diğer takım ise Avrupa'dan. Çok uzak mesafelerden ping sorununu nasıl çözüyorlar? Mesela bizim Server'larda genelde az miktar Avrupa'dan, çoğu oyuncu Rusya veya Ukrayna'dan eşleşiyoruz ama buna rağmen 90-100 ping alıyoruz. Başka bir örnek, ABD'den bir takım ile Çin'den bir takım eşleştiği zaman ping sorununu nasıl çözüyorlar? İsterse bağlantı hızı 1 GB olsun, önemli olan mesafe değil mi? Gerçekten çok merak ediyorum. Bilgisi olan var mı?
Hocam onların interneti ile bizim internet arasında devasa farklar var. İnternetten çok anlamam ama 1 Gigabit internetleri olduğuna eminim. Ayrıca fiber ile bağlanıyorlardır.

Aşırı hızlı Wi-Fi ne demek ? Benim bildiğim hiçbir Wi-Fi kablolu internetten fazla hızlı olamaz, kaldı ki önemli olan hız değilki. Mesela ben 16 MB ADSL internet kullanıyordum Ping im 90-100 civarıydı..şu anda 50 MB VDSL kullanıyorum ping im hemen hemen aynı. önemli olan mesafe diye biliyorum ? bu profesyonel maçlarda oyuncular nasıl düşük pingle kıtalar arası maç yapıyor ?

Yeni konular

Geri
Yukarı