CS:GO Silahtan Çıkan Mermileri Görememe Sorunu

PANTERAS

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar. CS:GO’yu 250-300 FPS civarlarında oynuyorum. Ancak silahımın ucundan çıkan mermileri sprey atarken aim map harici maplerde göremiyorum. Yardımcı olabilecek varsa yorum yaparsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sunucularda belirli özellikler performansa etki ettiğinden dolayı devre dışı bırakıyor olabilirler.
Yada o haritalar için özel animasyonlar hazırlanmış olabilir. CS:GO bu kadar detaylı incelemediğim için kesin bir çözüm söyleyemeyeceğim.
Oyun dosyalarında config.cfg sil. Ayarları en yüksek al. CS:GO kendi sunduğu sunucular, Topluluk sunucuları ve o dediğin haritalarda oynayarak test et.

Dosya doğrulaması deneyebilirsiniz. Durumu bildirin.

Silahtan çıkan mermileri göremezsiniz çünkü çıktığı an karşı rakibi vururlar. PUBG vb. oyunlardaki gibi gerçekçi değildir. Yani görememeniz normal. Aksine görebildiğiniz map'ler özel modlanmış mapler diyebiliriz.

Silahtan çıkan mermileri göremezsiniz çünkü çıktığı an karşı rakibi vururlar. PUBG vb. oyunlardaki gibi gerçekçi değildir. Yani görememeniz normal. Aksine görebildiğiniz map'ler özel modlanmış mapler diyebiliriz.
Yanlışınız var, ben görebiliyorum.

Bu arada aldığım pinge göre arada sanki yokmuş hissi yaratıyor, sizin aldığınız ping kaç?

'PUBG vb. oyunlardaki gibi gerçekçi değildir.'

Hiç silah sıkıpta mermiyi takip etmeyi denedin mi gerçekçiliğini eleştirebiliyorsun? Gerçek hayatta mermi silahtan çıkar çıkmaz hedefe gider(neredeyse)

Sunucularda belirli özellikler performansa etki ettiğinden dolayı devre dışı bırakıyor olabilirler.
Yada o haritalar için özel animasyonlar hazırlanmış olabilir. CS:GO bu kadar detaylı incelemediğim için kesin bir çözüm söyleyemeyeceğim.
Oyun dosyalarında config.cfg sil. Ayarları en yüksek al. CS:GO kendi sunduğu sunucular, Topluluk sunucuları ve o dediğin haritalarda oynayarak test et.

Denedim ancak olmadı ama teşekkür ederim.

Dosya doğrulaması deneyebilirsiniz. Durumu bildirin.

Doğrulama yaptım ancak malesef olmadı.

Hocam dediğiniz malesef doğru değil

Oyunu başlatma için -lv komutunu yazdıysanız silin.

Yazmamıştım hocam zaten ama olanların da hepsini kaldırıp tekrar denedim ancak yine olmadı.

Bu arada aldığım pinge göre arada sanki yokmuş hissi yaratıyor, sizin aldığınız ping kaç?

Malesef arada olan bir durum değil sürekli devam eden ve hiç göremediğim bir durum söz konusu. 72 ping alıyorum genelde.

'PUBG vb. oyunlardaki gibi gerçekçi değildir.'

Hiç silah sıkıpta mermiyi takip etmeyi denedin mi gerçekçiliğini eleştirebiliyorsun? Gerçek hayatta mermi silahtan çıkar çıkmaz hedefe gider(neredeyse)

Bilgilendirme açısından, mermi ışık hızında ilerlemez. Belirli bir hızı vardır. "PUBG gibi" benzetmesini verdim. Çünkü ben genellikle sniper türü silahlar seviyorum/kullanıyorum. Ve PUBG'nin mermi gidiş mekanikleri cidden çok gerçekçi. Keskin nişancı tüfeği sınıfı silahlar maalesef kullanmadım ki normal insanların kullanımına yasak bir tür. Ancak ufak bir araştırma ile bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video'da 2:55'ten sonrasını izlerseniz, merminin 3KM'lik bir hedefe yaklaşık 7 saniye gibi bir sürede ulaştığını görebilirsiniz. Asıl gerçek hayatta mermi çıkar çıkmaz hedefi vurmuyor. Bu sadece oyunlarda oluyor. Yani Dust 2'deki gibi T'den mid door'u kesip adam geçerken vurmanız oyunlarda mümkün olsa da gerçek hayatta mümkün değil.

https://www.quora.com/What-is-the-speed-of-bullets-used-by-the-snipers

Burada da bir kaç merminin hızını görebilirsiniz. Genellikle kullanılan ve NATO standardı olan 7.62mm mermilerin çıkış saniyesindeki hızı 2600 feet yani 792 metre. Havada kalma süresine göre mermi aşağı yönelir ve hızı dikey bir ivme ile yavaşlar.

Ortalama 50-60MS ping almaktayım.

Hocam dediğiniz malesef doğru değil

Yaklaşık 800 saat CS:GO oynadım. Şimdiye kadar 1 kere bile merminin gidişini gördüğümü hatırlamıyorum maalesef. Sadece silahın ucundan çıkan ateş ve duvardaki mermi izi oluyor bende.

[QUOTE="H. Hüseyin, post: 2996569, member: 120992

Yaklaşık 800 saat CS:GO oynadım. Şimdiye kadar 1 kere bile merminin gidişini gördüğümü hatırlamıyorum maalesef. Sadece silahın ucundan çıkan ateş ve duvardaki mermi izi oluyor bende.[/QUOTE]

Elinizdeki sistemle alakalı bir bilgim yok ancak istanbul da falan oturuyorsanız 144 hz monitörle yükse fps veren internet kafelere(Adeks,Zocco) giderseniz ne demek istediğimi anlayabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı