Çözüldü CS:GO siyah ekranda kalıp kapanıyor ve açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Dümdüz

Megapat
Makaleler
53
Yer
İstanbul
Herkese selamlar.

Steam'den CS:GO çalıştıramıyorum.

Dün CS:GO çalıştırdığımda oyun arka planda çalışıyor, ön plana getirmek istediğimde gelmiyordu.

Hiçbir çözüm yöntemi işe yaramayınca bilgisayara format attım.

Bu sefer ilk CS:GO çalıştırmamda dünki yaşadığım sorunun aynısını yaşadım. Daha sonraki çalıştırmalarımda ise CS:GO hiç başlamadı. Çok daha küçük şeffaf bir pencerede açılır gibi olup, kapandı.

Process Monitor raporu: Logfile.rar

Çözüm
Hâlâ sorun GPU'dan diyorum ama yine de sormasam olmaz. Olay Görüntüleyicisi'ne log kaydediliyor mu? Bir kontrol edip bizimle paylaşın derim.

DDU ile GPU sürücüsünü kaldırıp güncel bir sürücü kurmayı deneyebilir misiniz? Sorunun kaynağı bu gibi.

Herkese selamlar.

Steam'den CS:GO çalıştıramıyorum.

Dün CS:GO çalıştırdığımda oyun arka planda çalışıyor, ön plana getirmek istediğimde gelmiyordu.

Hiçbir çözüm yöntemi işe yaramayınca bilgisayara format attım.

Bu sefer ilk CS:GO çalıştırmamda dünki yaşadığım sorunun aynısını yaşadım. Daha sonraki çalıştırmalarımda ise CS:GO hiç başlamadı. Çok daha küçük şeffaf bir pencerede açılır gibi olup, kapandı.

Process Monitor raporu: Logfile.rar

Bir virüs taraması yapın Kaspersky ile. Aynı durumu RTX 2060'lı sistemim ile yaşamıştım ve format atsam bile sorun çözülmüyordu. Virüs bulaşmış ve açılmasına engel oluyormuş nasıl olduysa format atınca bile geçmiyordu.

DDU ile GPU sürücüsünü kaldırıp güncel bir sürücü kurmayı deneyebilir misiniz? Sorunun kaynağı bu gibi.

Bir virüs taraması yapın Kaspersky ile. Aynı durumu RTX 2060'lı sistemim ile yaşamıştım ve format atsam bile sorun çözülmüyordu. Virüs bulaşmış ve açılmasına engel oluyormuş nasıl olduysa format atınca bile geçmiyordu.
Bilgisayar yeni formatlı. Ekran kartı sürücüleri sıfır, en güncelini kurdum.

Bilgisayar yeni formatlı. Ekran kartı sürücüleri sıfır, en güncelini kurdum.

Dediğim gibi benim bilgisayara o zaman bulaşan virüs format atıldığı halde silinmiyordu diski biçimlendirdiğim halde. Kesin değil ama tarama yapıp aradan çıkartmaktan zarar gelmez.

Sorun zaten sürücünün aşırı eski olması gibi.

NVIDIA kartın için güncelleme gelmiyor artık sanırım: 23.21.13.9135
Intel için güncelleme var mı? 19.05.2016 tarihli 9.17.10.4459 sürümünü kullanıyorsun...

Bro tamam, anladık. Formatla silinmeyen virüs sizin PC'nize bulaşmaz yani. Kim size UEFI Rootkit atısn?

Bu kadar asi cevap vermenize gerek yoktu. Biz de yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Artı -2 Eksi
Steam'i yönetici olarak çalıştırmayınca aynı hata:

Steam'i yönetici olarak çalıştırınca CS:GO açıldı, bu seferde konudaki hatayla karşılaştım. Yani CS açılıyor, açılış animasyonuna kadar sorun yok. Açılış animasyonu bittikten sonra ekran şöyle siyah ekranda kalıyor:
Eki Görüntüle 1228749

Steam ve CS:GO'u en baştan yüklemiştim.
DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp yüklemeyi denedim.

Garip kısım da şu, CS:GO bu hatayı verdikten sonra, CS:GO'u kapattığımda, bir 5-10 dakika sonra bilgisayar hiçbir hata vermeden donuyor. Yani tamamen donuyor, ne bir mavi ekran; ne bir tepkime veriyor. Arkada ses açıksa parazit yapıyor gibi ses geliyor, ondan başka bir şey yok. Düğmeden basılı tutup kapatabiliyorum anca, bilgisayar yeniden açıldığında normal devam ediyor.
Hmm. Ben olsam Ram ve diskten şüphelenirdim.

Steam'i yönetici olarak çalıştırmayınca aynı hata:

Steam'i yönetici olarak çalıştırınca CS:GO açıldı, bu seferde konudaki hatayla karşılaştım. Yani CS açılıyor, açılış animasyonuna kadar sorun yok. Açılış animasyonu bittikten sonra ekran şöyle siyah ekranda kalıyor:
Eki Görüntüle 1228749

Steam ve CS:GO'u en baştan yüklemiştim.
DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp yüklemeyi denedim.

Garip kısım da şu, CS:GO bu hatayı verdikten sonra, CS:GO'u kapattığımda, bir 5-10 dakika sonra bilgisayar hiçbir hata vermeden donuyor. Yani tamamen donuyor, ne bir mavi ekran; ne bir tepkime veriyor. Arkada ses açıksa parazit yapıyor gibi ses geliyor, ondan başka bir şey yok. Düğmeden basılı tutup kapatabiliyorum anca, bilgisayar yeniden açıldığında normal devam ediyor.
Şimdi tekrar denediğimde CS:GO ekranı hiç gelmiyor.

Geri
Yukarı