Çözüldü CS:GO siyah ekranda kalıp kapanıyor ve açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Dümdüz

Megapat
Makaleler
53
Yer
İstanbul
Herkese selamlar.

Steam'den CS:GO çalıştıramıyorum.

Dün CS:GO çalıştırdığımda oyun arka planda çalışıyor, ön plana getirmek istediğimde gelmiyordu.

Hiçbir çözüm yöntemi işe yaramayınca bilgisayara format attım.

Bu sefer ilk CS:GO çalıştırmamda dünki yaşadığım sorunun aynısını yaşadım. Daha sonraki çalıştırmalarımda ise CS:GO hiç başlamadı. Çok daha küçük şeffaf bir pencerede açılır gibi olup, kapandı.

Process Monitor raporu: Logfile.rar

Çözüm
Hâlâ sorun GPU'dan diyorum ama yine de sormasam olmaz. Olay Görüntüleyicisi'ne log kaydediliyor mu? Bir kontrol edip bizimle paylaşın derim.

Hâlâ sorun GPU'dan diyorum ama yine de sormasam olmaz. Olay Görüntüleyicisi'ne log kaydediliyor mu? Bir kontrol edip bizimle paylaşın derim.

Çözüm
Fatal Error: Failed to connect with local Steam client process! konusunu ayırdım. O sorun çözüldü.

Güncel Log dosyasına baktım. Asıl sorun ise %99 ekran kartı kaynaklı zira artık sürücü güncellemesi çıkmıyor.

NVIDIA 391.35 sürücüsü de 19.05.2016 tarihli Intel 9.17.10.4459 sürücüsü de aşırı eski ve soruna sebep oluyor.

Çözüm? Sürücü güncellemesi alan bir cihaza geçmek. Bunu da çözüldü olarak işaretleyebilirsin istersen.

Asıl sorun ise %99 ekran kartı kaynaklı zira artık sürücü güncellemesi çıkmıyor.

NVIDIA 391.35 sürücüsü de 19.05.2016 tarihli Intel 9.17.10.4459 sürücüsü de aşırı eski ve soruna sebep oluyor.

Çözüm? Sürücü güncellemesi alan bir cihaza geçmek. Bunu da çözüldü olarak işaretleyebilirsin istersen.

Yani en başından dediğimiz gibi 😎

Ülkede en çok da bu tarz vakaların günümüzde oluyor olması cidden üzücü zira alım oranları belli. Neyse, buraya girmeyeyim yoksa hiç çıkamayız. 😇

@Dümdüz çözüm olarak işaretleme işini de size bıraktım, bilginize. Konuda dilediğin çözüm içerikli mesajı çözüm olarak seçebilirsin.

Tabii ki sorunun asıl sebebi insanların yeni cihaz alacak parası olmaması. Konu sahibini tenzih ederek söylüyorum, aynı insanlar buna sebep olan hükümete halen daha oy vermeye devam ediyor...

Fatal Error: Failed to connect with local Steam Client process! Konusunu ayırdım. O sorun çözüldü.

Güncel Log dosyasına baktım. Asıl sorun ise %99 ekran kartı kaynaklı zira artık sürücü güncellemesi çıkmıyor.

Yani en başından dediğimiz gibi 😎

Ülkede en çok da bu tarz vakaların günümüzde oluyor olması cidden üzücü zira alım oranları belli. Neyse, buraya girmeyeyim yoksa hiç çıkamayız. 😇

@Dümdüz çözüm olarak işaretleme işini de size bıraktım, bilginize. Konuda dilediğin çözüm içerikli mesajı çözüm olarak seçebilirsin.

NVIDIA Denetim Masası üzerinden birkaç ayar ile oynadım. Şu hatayla karşılaşıyorum bu sefer:

Screenshot_2.png

Bu hatayı aldıktan sonra, "Tamam" tuşuna basana kadar CS:GO arkada ekransız çalışmaya devam ediyor, sesler geliyor. Tamam tuşuna basınca tüm CS:GO işlemleri duruyor. Daha sonrasında Windows'un dosya gezgini de bozuluyor. Başlat ekranına tıklıyorum, gelmiyor vs. bilgisayarı yeniden başlatınca her şey düzeliyor. Bu yüzden sürücü alakası olmadığını düşündürtüyor bana.

Tabii ki sorunun asıl sebebi insanların yeni cihaz alacak parası olmaması. Konu sahibini tenzih ederek söylüyorum, aynı insanlar buna sebep olan hükümete halen daha oy vermeye devam ediyor...

6ok.png

Uzak dursunlar benden :D

Kaydetmiyor maalesef.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dahili GPU ile açmayı denediniz mi oyunu?
NVIDIA Denetim Masası üzerinden birkaç ayar ile oynadım. Şu hatayla karşılaşıyorum bu sefer:
Bu da bir ekran kartı/sürücü hatası ki.

Bir de aşağıdaki sürücüyü kurun derim. Kurulum olmazsa DDU ile sürücüyü kaldırıp kurabilirsiniz. Sürekli GPU hatası alıyorsunuz...

Geri
Yukarı