CS:GO Stereo Kulaklık İken Ses Gelmiyor

GutreB

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. CS:GO'da stereo hoparlöre alınca sesim gidiyor. Stereo kulaklığa alınca gitmiyor. Neden olabilir?

cs ses.png

Telefon kulaklığı kullanıyorsanız sesinizin gitmemesi normal. Eğer bilgisayarınız laptop ise stereo hoparlöre aldığınızda laptopun kendi mic'ini kullanıyordur tahminimce. Ayrıca CS:GO oynarken kulaklığı oyunu başlatmadan önce takmazsam algılamıyordu, böyle bir problemden dolayı da olmuş olabilir.

Kulaklığın desteklediğinden emin misiniz? Bir de kulaklıkta ses+mikrofon şeklinde iki ayrı giriş varsa, ses yazılımından hangi kabloyu taktığınızı atamanız gerekebilir. Misal ben her hoparlör-kulaklık geçişinde realtek uygulamasına giriyorum.

Telefon kulaklığı kullanıyorsanız sesinizin gitmemesi normal. Eğer bilgisayarınız laptop ise stereo hoparlöre aldığınızda laptopun kendi mic'ini kullanıyordur tahminimce. Ayrıca CS:GO oynarken kulaklığı oyunu başlatmadan önce takmazsam algılamıyordu, böyle bir problemden dolayı da olmuş olabilir.
Telefon kulaklığı değil. Bilgisayarım laptop değil.
Oradaki seçeneklerden stereo hoparlör seçip tekrar kulaklığı seçer misiniz? Daha sonra ses gelmesi lazım.
Ses bana ikisindeyken de geliyor ama benim sesim stereo kulaklığı seçince gitmiyor.
Hepinize teşekkür ederim. Realtek uygulamasından çözdüm.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı