CS:GO "sunuculardan yasaklandınız" uyarısı ne anlama geliyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Komutan8021

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus TUF Gaming GT502 V2, Ryzen 7 7800X3D 4.2GHz, Asus TUF Gaming B650M-Plus WIFI, ASUS TUF GAMING GeForce RTX 4090 OC 24GB, Corsair Vengeance 32GB 6000MHz DDR5 CL36, Kingston FURY Renegade PCle 4.0 NVMe M.2 2280 2TB, Asus ROG Strix 850W 80+ Gold Auro Edition PCle Gen 5.0, Asus TUF Gaming LC II 360,
Merhabalar, 298 gün önce VAC ban yemiştim. Sebebini bilmediğimi önceki konularda belirttim. Ve bana yardım eden arkadaşa bir soru sormuştum. Benden yeni konu açmamı kendisinin bilgisinin olmadığını ve bu banın başka bir şeyden yenmiş olabileceğini söyledi.
1643227892024.png

CS:GO'ya girdiğimde böyle bir hata var ve profilimde VAC banlı olduğum yazıyor. Ne olduğunu bende bilmiyorum. 'hile açmışsın banlanmışsın, iyi olmuş.' tarzında değil de daha açıklayıcı bir anlatım ile bu durumu izah ederseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Komutan8021 Anladım. Şu ana kadar çoktan kaldırılırdı haksız verilseydi diye düşünüyorum. Hesap adını sansürleyerek bu bağlantıda ne yazdığını ekran görüntüsü olarak paylaşır mısınız?

1643230701593.png

Sanırsam bu ekrandan bahsediyorsunuz.
VAC yasaklaması yüzünden katılamıyorsunuz. Ama girmeye çalıştığınız hesap ban yemedi değil mi?
Girmeye çalıştığım hesap ban yedi fakat neden yediğini bilmiyorum.

Hocam burada nedeni gösterilmiyor. Sadece varsayılan mesaj bu.
Direk hile kullanımı olsaydı sizce oyunda o ban bildirimini verir miydi düşünün.

Hatlar karışmaya başladı bende biraz. Bir de @reptile 'a soralım. @reptile hocam bu linkteki yazı böyle çıkınca yasaklamanın hile kullanımı nedeniyle verildiği anlamına gelmiyor muydu? Sizin de fikrinizi alalım müsaitseniz.

Benim bildiğim iki ihtimal var;
  • Telefon numarası paylaşılan hesapta hile kullanılır, ana hesap da yasaklama alır.
  • Direkt olarak ana hesapta hile kullanılıp yasaklama alınır.
Bu linkte de yasaklamanın sebebi bu iki ihtimalden biri olarak gözükür.

Son düzenleme:
Hatlar karışmaya başladı bende biraz. Bir de @reptile'a soralım. @reptile hocam bu linkteki yazı böyle çıkınca yasaklamanın hile kullanımı nedeniyle verildiği anlamına gelmiyor muydu? Sizin de fikrinizi alalım müsaitseniz.

Resimle anlatmak istedim ama tam istediğim fotoğrafı bulamadım.
Direkt hileden V.A.C ban yeseydi böyle açıklama olurdu.

1643231557513.png

Bakın burada hile kullanımı yazıyor. Eski CS:GO bu evet ama VAC acıklamaları değişmemiştir.

maxresdefault.jpg

Eki Görüntüle 1283819
Sanırsam bu ekrandan bahsediyorsunuz.

Girmeye çalıştığım hesap ban yedi fakat neden yediğini bilmiyorum.
Ayrıca attığı resimde görüldüğü gibi "Even if the ban was the results of hijacked or shared account" diyor.Yani direkt sen hile açtın banladım demiyor.

Resimle anlatmak istedim ama tam istediğim fotoğrafı bulamadım.
Direkt hileden V.A.C ban yeseydi böyle açıklama olurdu.
Ayrıca attığı resimde görüldüğü gibi "Even if the ban was the results of hijacked or shared account" diyor. Yani direkt sen hile açtın banladım demiyor.

Bunları biliyorum. O linkte dediğim iki ihtimalden birini göstermesi gerekiyor. Zaten VAC (Valve Anti-Cheat) yasaklaması adı üstünde, hile yazılımı kullanımı nedeniyle verilir. Ya telefon numarası paylaşılan hesapta hile kullanılır, ya da direkt hile kullanılıp yasaklama alınır.

En iyisi konu sahibine soralım, VAC yasaklı hesapta oyuna girdiğinizde ana menüdeki üstteki kırmızı şeritte ne yazıyor? Sadece o ihlal yazısı mı var? Fareyi kırmızı şeritin üstüne getirip çıkan yazıyla birlikte ekran görüntüsü atabilir misiniz? @Komutan8021

Bunları biliyorum. O linkte dediğim iki ihtimalden birini göstermesi gerekiyor. Zaten VAC (Valve Anti-Cheat) yasaklaması adı üstünde, hile yazılımı kullanımı nedeniyle verilir. Ya telefon numarası paylaşılan hesapta hile kullanılır, ya da direkt hile kullanılıp yasaklama alınır.

En iyisi konu sahibine soralım, VAC yasaklı hesapta oyuna girdiğinizde ana menüdeki üstteki kırmızı şeritte ne yazıyor? Sadece o ihlal yazısı mı var? Fareyi kırmızı şeritin üstüne getirip çıkan yazıyla birlikte ekran görüntüsü atabilir misiniz? @Komutan8021
1643232658949.png
Bunlar yazıyor.

Tamamdır. Dediğim gibi, hile kullanımından verilmiş. VAC yasaklamaları zaten hile yazılımı kullandığınızda verilir. Bu şeritte çıkan uyarı mesajı da varsayılan mesaj. İhlal derken zaten hesabınızda hile kullanılmış olmasını kastediyor, belirtilmiş yani.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı