CS:GO VAC ve Game banı farkı nedir?

VAC ban hiçbir şekilde kaldırılmaz ama Game ban kaldırılabilir. En basiti budur. VAC banı olan birisi CS:GO'da normal veya rekabetçi maç fark etmeksizin hiçbir modu oynayamaz.
(Game bandan kastığınız Overwatch banı mı?)

VAC (Valve Anti-Cheat) sistemi, herhangi bir yabancı dll vb. dosya tespit edildiğinde dahi devreye girebilirken Overwatch banı diğer oyuncuların oyununuzu izleyip hile olup olmadığınıza karar verdiği sistemdir. OW banı geçici, VAC banı kalıcıdır.

Birisi otomatik yazilim tarafindan verilen yasaklama, ötekisi ise Overwatch müfettislerinin kararina göre verilen bir yasaklama. Tabii nihai karar yine Valve'a ait.

VAC ban hiçbir şekilde kaldırılmaz, ama Game ban kaldırılabilir.

Hatali oldugu sürece her ikisi de kaldirilabiliyor.

Game ban sınırlı bir gün içerisinde oluyor.

Hatali olmayan oyun yasaklanmalari kalicidir. Kaldirilmaz. Kücük Overwatch yasaklamasindan bahsediyorsaniz, ilki gecici, ikincisi ise kalicidir.

Game banı Owerwatch ban olarak dışünüyorum ve aralarındaki farkı ona göre söylüyorum.

VAC ban yapay zeka tarafından verilir ve senin oyun dosyalarına sinen dosyalarını inceleyerek kesin hükme varır çünkü hileler vs. oyun doayalarına kurulur ve bu hile dosyaları VAC'nin dikkatini çekerse kaldırılması imkansiz bir ban olan VAC banı verir.

Owerwatch ban ise senin benim gibi oyuncular tarafından verilir. Owerwatch müfettişi (oyuncu) şüpheli kişinin oynayışını izler ve yaptığı şüpheli davranıslara göre hile olup olmadığına karar verir ve Owerwatch ban yer. Eğer izlediği şüpheli hile değil ise Owerwatch ban bir müddet sonra otomatik olarak kalkar ama eğer hile kullandığın kesinleşirse Owerwatch ban VAC bana dönüşür.

Merhaba kaç senedir CS:GO oynuyorum fakat hâlâ anlamış değilim VAC Game ban ile normal VAC banı arasında ne fark var.

VAC Game banı olan birisi nasıl rekabetçi oynayabiliyor?
VAC Game ban diye bir yasaklama yok. VAC ve oyun yasaklaması var.
VAC sadece CS'ye özgü bir sistem değil başka bir çok steam oyununda kullanılıyor. Kişi VAC banı hangi oyundan yediyse o oyunun kullandığı oyun motoruyla yapılmış diğer oyunları da rekabetçi modda oynayamaz.
CS, Source oyun motoruyla yapılmıştır. Source oyun motorunu kullanmayan bir oyundan VAC ban yendiğinde bu ban CS'yi etkilemez.

Genelde Modern Warfare gibi VAC korumalı diğer oyunlarda hile yapanlar, CS'yi Steam hesaplarında kırmızı VAC uyarısı olmasına rağmen oynayabiliyorlar.

VAC sadece Valve'in kendi oyunlarına özgü bir koruma olmadığı için farklı oyunlardan yenilen banlar bazen CS'yi etkilemeyebiliyor.

VAC Ban sınırsız oluyor. Game ban sınırlı bir gün içerisinde oluyor. Valve ve VAC korumalı serverlere girmeniz zor VAC varken.
merhaba benim game banım var CS GO da ama oyun girdiğimde vac yazıyordu sanırım o nasıl oluyor?

VAC Ban sınırsız oluyor. Game ban sınırlı bir gün içerisinde oluyor. Valve ve VAC korumalı serverlere girmeniz zor VAC varken.
bende game ban var hala kalkmadı yani en azından game ban yazıyor

VAC (Valve Anti-Cheat) sistemi, herhangi bir yabancı dll vb. dosya tespit edildiğinde dahi devreye girebilirken Overwatch banı diğer oyuncuların oyununuzu izleyip hile olup olmadığınıza karar verdiği sistemdir. OW banı geçici, VAC banı kalıcıdır.
1685122060670.png

geçmedi hala :(

Dosya Ekleri

• resim_2023-05-26_202235909.png
    resim_2023-05-26_202235909.png
    18,6 KB · Görüntüleme: 19
  • resim_2023-05-26_202659238.png
    resim_2023-05-26_202659238.png
    18,6 KB · Görüntüleme: 24

Geri
Yukarı