CS:GO ve PUBG'de mouse kasma sorunu

MubarekAteist

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi bu iki oyunda normal değerlerde FPS almama rağmen mouseu hareket ettirirken mouse takılma ve titreme yapıyor (Oyunda WASD gibi tuşlarla hareket ederken ise kasma yok). CS:GO'da rekabetçi giriyorum, ısınma süresinde bakıyorum ki kasıyor oyunu kapatıp tekrar açıyorum ve maça yeniden bağlanıyorum sorun kalkıyor. PUBG 'de ise uçaktan atlama anına kadar sürüyor ve uçaktan atladıktan sonra tam olarak geçmese de yine hafif devam ediyor. Normalde mouseu monitöre takıp kullanıyordum kasaya takıp kullanmaya başladım hiçbir şey değişmedi. Ayrıca farklı bir mouse ile de denedim ama yine aynı. Rust, The Forest, Fortnite ve Total War: ATTILA gibi şu sıralar oynadığım oyunlarda ise hiçbir problem yok. Sorun ne olabilir? Yardım ederseniz sevinirim.
  • İşlemci: i5 7600K
  • Ekran Kartı: Msi GTX 1080
  • İşletim Sistemi: Windows 10 Pro-64 bit

Sorun bende de var PUBG de klavye ve mouse takılıyor.

Sorunu çözdüm oyunu oynarken CPU kullanımı %100 olunca bu mouse problemi ortaya çıkıyor. Oyunu açıp görev yöneticisinden işlemciyi yoran bütün gereksiz programları kapatıyorum ve CPU kullanımı %60 civarlarına düşüyor ve sorun çözülüyor.

Bende PUBG'ye gelen güncelleme ile sorun kesildi.

Bu sorunla karşılaşıyordum. Bunun ınput lag olduğunu düşünüyordum fakat kısa süre içerisinde işlemcimin %100'den düşmediğini görünce bir format atayım 8.1 döneyim dedim. Döndüm sorunum çözüldü fakat 5-10 FPS düştü. Tekrar Windows 10'a döndüğümde aynı sorunları yaşamamak için dws ile ihtiyacım olmayan Windows hizmetlerini kapattım şu an gayet akıcı.

Herhangi bir çözüm bulabildiniz mi acaba? Aynı sorunu bende yaşıyorum çözüm bulamadım...
PUBG'de oyun tam ekran (pencere) modunda açıkmış, onu tam ekrana alınca sorun düzeldi. CS:GO'da ise sorun aynı devam etmekte. Rekabetçi girdiğim zaman bakıyorum ki mouse lag yapıyor, oyunu alta alıp çıkış yapıp tekrar giriyorum hala :( PUBG'de sizde bu sorun güncellemeyle geldiyse dediğim ayarı bir bakın derim, değişmiş olabilir.

PUBG'de oyun tam ekran (pencere) modunda açıkmış, onu tam ekrana alınca sorun düzeldi. CS:GO'da ise sorun aynı devam etmekte. Rekabetçi girdiğim zaman bakıyorum ki mouse lag yapıyor, oyunu alta alıp çıkış yapıp tekrar giriyorum hala :( PUBG'de sizde bu sorun güncellemeyle geldiyse dediğim ayarı bir bakın derim, değişmiş olabilir.
Yok hayır ayarlarımda herhangi bir değişiklik yok. Ortalama 50-60 FPS sabit almama rağmen bu sorunu yaşıyorum. Akşam eve gidince CPU kullanımını düşürmeye çalışacağım. Muhtemelen öyle bir problemim var çünkü MSI afterburner değerlerimde 60 saniyelik bekleme yerinde CPU %100 gösteriyor..

Bunlardan hangilerinin gereksiz olduğuna dair hiç bir fikrim yok. Birisi yardım edebilir mi? Bilgisayardan pek anlamam da :utanç:

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    34,2 KB · Görüntüleme: 571

Geri
Yukarı