CS:GO yüksek FPS'te akıcılık sorunu

Darkisback

Hectopat
Makaleler
6
Merhaba, öncelikle sistemim:
  • Ryzen 3 1200
  • RX 580
  • 8 GB DDR4 2666MHz RAM
  • A320 Anakart
CS:GO oynarken 130-220 arası FPS alıyorum. Elimde iki tane monitör var. Eski tip VGA girişli monitörümle oynarken normal bir şekilde oynayabiliyorum.

Ancak bu Captcha Verification monitör ile oynarken aynı FPS değerlerini almama rağmen inanılmaz bir takılma hissi yaşıyorum. Oyun oynanamaz hale geliyor. Hem VGA hem de HDMI kablo ile denedim ancak değişen bir şey olmadı. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle VGA kablo zaten doğru çözüm değil. İşlemcinizin, o yavaş RAM kombinasyonu ile CS GO gibi işlemciye de yük bindiren bir oyunda RX580'i beslemesi mümkün değil. Çözünürlüğü olabilecek en yüksek seviyeye alın. Daha sonra da Steam üzerinden dosya doğrulama yapın.

Öncelikle VGA kablo zaten doğru çözüm değil. İşlemcinizin, o yavaş RAM kombinasyonu ile CS GO gibi işlemciye de yük bindiren bir oyunda RX580'i beslemesi mümkün değil. Çözünürlüğü olabilecek en yüksek seviyeye alın. Daha sonra da Steam üzerinden dosya doğrulama yapın.
Hocam yazıda belirttiğim gibi eski tip VGA girişli monitörümle aynı FPS değerlerini almama rağmen herhangi bir kasma söz konusu değil. Sorun ikinci attığım monitörde. Evet işlemcimin yeterince besleyemediğini bende biliyorum.
Vsync olmadan üçlü ara bellekleme bir işe yaramaz. Vsync ile deneyin. Monitörünüz kaç Hz ?
60 HZ, 1280x1024 ve 1024x768 çözünürlüklerde75 Hz yapabiliyorum.
SAMSUNG T22B300MW MONİTÖR TVFULL HD LED TV | TVUzmani.Com problem yaşadığım monitör bu. Orada 50 Hz yazıyor ama default 60 Hz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı