CS:GO'da AK47 & M4A4 mü yoksa SG553 & AUG mu?

Alfirk

Kilopat
Selam. Yani dürbünlü tüfekler mi (AUG ve SG553) yoksa dürbünsüz olan (AK47 ve M4A4) mü daha iyi?
Şimdi ben dürbünlü oynayan biriyim T'de SG553 CT'de AUG seviyorum onlarla daha iyi oynuyorum. Fakat herkes T olunca AK kullanmamı öneriyor biliyorum SG553 biraz kötü silah ama AK'yi hiç kullanamıyorum ve AUG, SG553'den daha iyi.
Mesela CT olunca AUG ile dürbün açıp spray atınca mermiler çok düzgün gidiyor ama SG553 öyle değil spray atarken çok saçma gidiyor sanırım bundan dolayı AK'ye geçmemi söylüyorlar fakat;

Dürbünsüz silahlar ile CT'de M4, T'de AK kullandım bir iki maç normalde AUG ve SG ile oynarken 20-35 arası leş alırken AK ve M4 ikilisiyle berbat oynadım 10 leş alabildim.
AK47 kaska tek atıyor ama dürbün açmadan uzak mesafedeki adamın kafasını göremiyorum ki, AUG veya SG ile dürbün açıp rahat tek vuruş veya spray atabiliyorum.

Ki zaten mesela dürbünsüz M4 veya AK ile uzakta ki adamı bile vuramıyorum mesela AUG veya SG de dürbün açıp uzaktaki adamı spray ile vuruyordum ama dürbünsüz silahta yapamadım onu.

Örnek Mirage haritası T deyim elimde SG var hızlıca saraydan girip merdivenlerin üstündeki adamı hızlıca HS atıp vurabiliyorum, aynısını AK ile denedim olmuyor o kadar uzak mesafeden adamın kafasına HS atamıyorum ama dürbün açınca çok rahat vurabiliyorum. Ve uzaktan sprayde yine dürbünlü silahlarla daha iyi vuruyorum.
Gerçi ben dibimde ki adama da dürbün açıp vuruyorum belki orada kaç mili saniyeler kaçıyordur dürbün açınca ama yine de vurabiliyordum.

Yani açık ara farkla dürbünsüz silahlar daha avantajlı, daha iyi ise, AUG ve SG ikilisini bırakıp AK ve M4 oynamayı düşünüyorum ilk başta zor olur ama sonra alışırım.

SG'den mermiler zorla çıkıyor sanki artık, sıkıntılı. Aug'un zoomsuz mermiler iyi gidiyor. Uzaktan tek tek çalışabilirsin. Ama M4 - AK'nin yerini alamazlar tabi.

Yeni konular

Geri
Yukarı