CS:GO'da bıçak fiyatları neye göre değişiyor?

enemaque

Hectopat
Selamlar. Başlıkta belirttiğim üzere bıçak fiyatlarının neye göre değiştiğini öğrenmek istiyorum. İnternette bu konuyu araştırdım fakat yeterli açıklama bulamadım. Fabrikadan yeni çıkmış, test edilmiş, savaş görmüş vs. bunların ve float oranının etki ettiğini biliyorum bunu başta belirteyim.
Ancak aşağıdaki görsellerde göreceğiniz üzere iki farklı Gut Knife Doppler bıçak var. İkisi de Factory New. Ama renkleri değişik ve birinin fiyatı diğerinin neredeyse 4 katı. Hatta yanlış anlamadıysam ucuz olanın float değeri pahalı olana göre daha iyi. Buna rağmen fiyat farkının sebebi nedir? Ayrıca 3. fotoğraftaki bıçağın değerini bilen varsa paylaşır mı lütfen?

1.Bıçak
1. bıçak.png

2.Bıçak
2.bıçak.png

3. Bıçak(Değer biçilecek)
gut knife.png

Selamlar. Başlıkta belirttiğim üzere bıçak fiyatlarının neye göre değiştiğini öğrenmek istiyorum. İnternette bu konuyu araştırdım fakat yeterli açıklama bulamadım. Fabrikadan yeni çıkmış, test edilmiş, savaş görmüş vs. bunların ve float oranının etki ettiğini biliyorum bunu başta belirteyim.
Ancak aşağıdaki görsellerde göreceğiniz üzere iki farklı gut knife doppler bıçak var. İkisi de factory New. Ama renkleri değişik ve birinin fiyatı diğerinin neredeyse 4 katı. Hatta yanlış anlamadıysam ucuz olanın float değeri pahalı olana göre daha iyi. Buna rağmen fiyat farkının sebebi nedir? Ayrıca 3. fotoğraftaki bıçağın değerini bilen varsa paylaşır mı lütfen?

1.bıçak
Eki Görüntüle 877548

2.bıçak
Eki Görüntüle 877549

3. bıçak(değer biçilecek)
Eki Görüntüle 877552

Kullanmana göre. Mesela çok kullanırsan bir bıçağı üstündeki renkler, desenler yavaş yavaş kazınmaya başlıyor. Bu da değeri düşürüyor.

İkisi farklı faz skinler renklerinden anlaşılıyor. Yani aynı skinin farklı renklileri.
Kullanmana göre. Mesela çok kullanırsan bir bıçağı üstündeki renkler, desenler yavaş yavaş kazınmaya başlıyor. Bu da değeri düşürüyor.
Kullandıkça desenler kazınmaz. Float 0.6 ise yıllar sonra da aynı kalır.

Ancak aşağıdaki görsellerde göreceğiniz üzere iki farklı gut knife doppler bıçak var. İkisi de factory New. Ama renkleri değişik ve birinin fiyatı diğerinin neredeyse 4 katı. Hatta yanlış anlamadıysam ucuz olanın float değeri pahalı olana göre daha iyi. Buna rağmen fiyat farkının sebebi nedir? Ayrıca 3. fotoğraftaki bıçağın değerini bilen varsa paylaşır mı lütfen?

1.bıçak
Eki Görüntüle 877548

2.bıçak
Eki Görüntüle 877549

3. bıçak(değer biçilecek)
Eki Görüntüle 877552

Bu tür bıçaklar nadir bıçaklardır. Mesela ilk attığın bıçak DOPPLER'larda en sık karşılananı iken ikinci bıçak çok daha nadir düşme oranına sahiptir. Bunun ismi pattern olabilir emin değilim ama olay kısaca bu.

2. olan Sapphire Doppler, Sapphire ve Ruby olanlar aşırı pahalı oluyor. 1. olan çok etmez, çok sık çıkan model. 3. ise 1.den pahalı, 2.den ucuz. 180 denebilir.

Geri
Yukarı