Çözüldü CS:GO'da FPS yüksek olmasına rağmen FPS düşüyor ve takılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kei_13

Hectopat
Bir gün bilgisayarımı açtım ve 3-4 el sorunsuz bir şekilde ölüm maçı oynadım, sonra PC'yi 30 dakikalığına uykuya aldım ve geri dönüp CS GO'yu açtığımda oyunda takılmalar ve drop gördüm. Bilgisayarı yeniden başlattım, ekran kartı driver baştan yükledim ama sorun çözülmedi. Ne yapmalıyım? Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Çözüm
Az önce MSI Afterburner yardımıyla GPU kullanımının dalgalandığını gördüm. Yani GPU kullanımı %99 iken aniden %60'lara hatta %40'lara düştüğü oluyor. Normalde drop sorunum yok iken hep %99 da kalıyordu.

Görüntü ayarlarınızı, aşağıdaki resimlerdeki gibi yapınız.
Başlatma seçeneklerinede şu kodları ekleyiniz.
-High -nojoy -novid +mat_queue_mode 2 -threads 8 -ticrate 128 -nod3D9ex -nod3D9ex1 +cl_forcepreload 1

Threads 8 olarak yazdım işlemciniz kaç çekirdekse, 8 yerine onu yazınız.

Eki Görüntüle 453312
Eki Görüntüle 453313

Cevabınız için teşekkürler ama maalesef sorun çözülmedi.

Sorunumu bugün çözdüm. Ekran kartı kullanımım dalgalanıyor ve düşüyor demiştim, bu yüzden oyun takılıyordu. Windows güç seçeneklerinden en iyi performansı seçtim. Sorunum çözüldü, GPU kullanımım hep %99 da, oyun takılmıyor. Yani sorun bu kadar basitmiş. Hepinize cevaplarınız için teşekkür ederim.
-high -nojoy -novid +mat_queue_mode 2 -threads 8 -ticrate 128 -nod3d9ex -nod3d9ex1 +cl_forcepreload 1

1.jpg

2.jpg

-high -nojoy -novid +mat_queue_mode 2 -threads 8 -ticrate 128 -nod3d9ex -nod3d9ex1 +cl_forcepreload 1

Eki Görüntüle 453312
Eki Görüntüle 453313
Bu taktik artık son güncelleme ile işe yaramaz oldu.
Amd kullanıcıları radeon programından Senkronizasyonu kapatmalı..

Az önce MSI Afterburner yardımıyla GPU kullanımının dalgalandığını gördüm. Yani GPU kullanımı %99 iken aniden %60'lara hatta %40'lara düştüğü oluyor. Normalde drop sorunum yok iken hep %99 da kalıyordu.

-High -nojoy -novid +mat_queue_mode 2 -threads 8 -ticrate 128 -nod3D9ex -nod3D9ex1 +cl_forcepreload 1

Eki Görüntüle 453312
Eki Görüntüle 453313

Cevabınız için teşekkürler ama maalesef sorun çözülmedi.

Sorunumu bugün çözdüm. Ekran kartı kullanımım dalgalanıyor ve düşüyor demiştim, bu yüzden oyun takılıyordu. Windows güç seçeneklerinden en iyi performansı seçtim. Sorunum çözüldü, GPU kullanımım hep %99 da, oyun takılmıyor. Yani sorun bu kadar basitmiş. Hepinize cevaplarınız için teşekkür ederim.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı