CS:GO'da performansın düşmesi

JawroX

Hectopat
Daha fazla  
Yazın 60 FPS'le 90 FPS arası bir şey alıyordum. Sonra FPS bir anda 15-20'ye kadar düştü. 25 FPS'i geçmiyordu. Çalıştığımdan pek umursamadım, oynamadım. Dün akşam bilgisayara format atıp yeniden yükledim. FPS yine yerlerde. Grafikleri ne kadar düşürsem de aynı FPS'i veriyor, artmıyor. Bu sorunu nasıl düzeltirim?

Sisteminiz anladığım kadarıyla düşük özellikli ve eski bir sistem diye tahmin ediyorum. Öncelikle kasayı temizleyin. Tozlardan ve pislikten arındırın. Aynı şekilde varsa kasa fanlarını ve ekran kartının fanını da temizleyin. İşlemci ve ekran kartının termal macunu bitmiş ise onları da yenilemenizde fayda var. Tüm bunlardan sonra yeniden bir bakın derim. Eğer bu işlerden anlamıyorsanız da güvendiğiniz bir bilgisayarcıda cüzi bir ücret karşılığında temizletebilirsiniz.

Eski bir sistem kullanıyorum ama benim sistemimden daha düşük sistem kullanan arkadaşım benden daha yüksek FPS alıyor.
Ama yine de bilmeliyiz. Daha düşük derken ekran kartı mı? İşlemci mi? Sistemdeki bütün parçaları mı? CS:GO işlemci tabanlı bir oyun.

Ama yine de bilmeliyiz. Daha düşük derken ekran kartı mı? İşlemci mi? Sistemdeki bütün parçaları mı? CS:GO işlemci tabanlı bir oyun.

E7600 3,44 GHz.
HD 5570 1 GB 128 bit.
4 GB RAM.
Arkadaşımın sistemi eş değer güçte bir işlemci 3 GB RAM ve çok daha düşük bir ekran kartı.

Hocam o sistemle 25-30 fps almanız lazım. 60-90 arası nasıl alıyordunuz ki? Bir benzeri ofisimde var. En düşük ayarlarda 40 fps'i zor geçebildim.

Ofiste, E7500 işlemci, HD 5670 ekran kartı vardı yanlış hatırlamıyorsam.

Hocam o sistemle 25-30 FPS almanız lazım. 60-90 arası nasıl alıyordunuz ki? Bir benzeri ofisimde var. En düşük ayarlarda 40 FPS'i zor geçebildim.

Ofiste, E7500 işlemci, HD 5670 ekran kartı vardı yanlış hatırlamıyorsam.

Normalde HD 4520 bir ekran kartı kullanıyordum sonra yükselttim eskiden bende 800x600 da 40 FPS civarı alıyordum yükselttikten sonra Dust 2 de 1024x768 ayarlarda ortalama 75 en az 50 FPS alıyordum sonra bir düştü bir daha yükselmedi.
Sisteminiz anladığım kadarıyla düşük özellikli ve eski bir sistem diye tahmin ediyorum. Öncelikle kasayı temizleyin. Tozlardan ve pislikten arındırın. Aynı şekilde varsa kasa fanlarını ve ekran kartının fanını da temizleyin. İşlemci ve ekran kartının termal macunu bitmiş ise onları da yenilemenizde fayda var. Tüm bunlardan sonra yeniden bir bakın derim. Eğer bu işlerden anlamıyorsanız da güvendiğiniz bir bilgisayarcıda cüzi bir ücret karşılığında temizletebilirsiniz.

Bilgisayrımı düzenli olarak tozlarını alırım macunları yazın yenilemiştim.

Geri
Yukarı