Çözüldü CS:GO'da Windows tuşu çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Shinza

Hectopat
Yer
Budapest-İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle herkese selam, yakın bir zamana kadar klavyede ki Windows tuşuna basınca görev çubuğu geliyor ve duruma göre WhatsApp, Firefox vs. işlerime de bakabilyordum fakat Windows tuşu artık işlevsiz. Benzer konularda ki yorumlardan sadece CTRL+Shift+ESC ile bu durumu yapabiliyorum fakat bunda da Windows tuşu gibi olmuyor, komple bir şekilde masaüstüne dönüyorsunuz. Yani kıssadan hisse Windows tuşu gibi işlevsel değil ve 1 tuşa basmak gerekirken 3 tuşa basmanız gerekiyor! Bu durum hakkında doğru ve net bir çözüm sunabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Çözüm
Şimdi olan bir durumu daha paylaşıyorum arkadaşlar ileri tuşu sanki basılı kalmış gibi oyuncu, klavyede herhangi bir tuşa basmadığım hal de kendiliğinden hareket edip ileri doğru gidiyor.
Büyük ihtimalle klavye güncellemesi ve komutlandırması ile alakalı bir sorun var.

Alt + Tab, Windows + Tab veya Windows + D deneyebilir misiniz?

Hiçbiri çalışmıyor, sadece; CTRL+Shift+ESC ile oyundan masaüstüne dönüş yapabiliyorum.

Arkadaşlar ben şöyle bir çözüm buldum sizlerle de paylaşmak isterim;

Burada yazan ilk mevzuatı uyguladıktan sonra windows tuşu aktif oldu.

* Başlat'ı tıklatın ve arayın ve REGEDIT'i açın.
* Yerel Makine HKEY_LOCAL_ MAKİnA gidin.
* System\CurrentControlSet\Control klasörüne gidin ve ardından Klavye Düzeni klasörünü tıklatın.
* Scancode Harita kayıt defteri girişini sağ tıklatın ve sonra Sil'i tıklatın.
* Evet'i tıklatın ve BILGISAYARı yeniden başlatın.

Buraya direkt izlenecek yolu da yazıyorum.
Şimdi olan bir durumu daha paylaşıyorum arkadaşlar ileri tuşu sanki basılı kalmış gibi oyuncu, klavyede herhangi bir tuşa basmadığım hal de kendiliğinden hareket edip ileri doğru gidiyor.
Büyük ihtimalle klavye güncellemesi ve komutlandırması ile alakalı bir sorun var.

Alt + Tab, Windows + Tab veya Windows + D deneyebilir misiniz?

Hiçbiri çalışmıyor, sadece; CTRL+Shift+ESC ile oyundan masaüstüne dönüş yapabiliyorum.

Arkadaşlar ben şöyle bir çözüm buldum sizlerle de paylaşmak isterim;

Burada yazan ilk mevzuatı uyguladıktan sonra windows tuşu aktif oldu.

* Başlat'ı tıklatın ve arayın ve REGEDIT'i açın.
* Yerel Makine HKEY_LOCAL_ MAKİnA gidin.
* System\CurrentControlSet\Control klasörüne gidin ve ardından Klavye Düzeni klasörünü tıklatın.
* Scancode Harita kayıt defteri girişini sağ tıklatın ve sonra Sil'i tıklatın.
* Evet'i tıklatın ve BILGISAYARı yeniden başlatın.

Buraya direkt izlenecek yolu da yazıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı