CS:GO'da Yüksek PING

hulk6hulk

Hectopat
Daha fazla  
CS:GO'da 75 ile 100 PING alıyorum Speedtest'te 20 ile 30 PING arası alıyorum, server picker ile Doğu Avrupa'yı seçiyorum ki zaten en az PING veren server Doğu Avrupa, sebebi ne olabilir?

Ekran Görüntüsü (1).jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Speedtest size en yakın ve en hızlı hız testi sunucusunu seçer. Fakat CS:GO'da en yakın oyun sunucusu Avrupa'da.

Örneğin: Ben Hatay'dayım en yakın hız testi sunucusu Adana'da ve ben hız testi yaptığımda pingim ona göre hesaplanıyor ve sonuç 30 ms oluyor. CS:GO Türk serverlerinde sunucu çoğunlukla İstanbul'da olduğu için 50-60 ms alıyorum. Resmi CS:GO sunucularında 90-120 ms alıyorum çünkü sunucular Amsterdam'da.

Speedtest size en yakın ve en hızlı hız testi sunucusunu seçer. Fakat CS:GO'da en yakın oyun sunucusu Avrupa'da.

Örneğin: Ben Hatay'dayım en yakın hız testi sunucusu Adana'da ve ben hız testi yaptığımda pingim ona göre hesaplanıyor ve sonuç 30 ms oluyor. CS:GO Türk serverlerinde sunucu çoğunlukla İstanbul'da olduğu için 50-60 ms alıyorum. Resmi CS:GO sunucularında 90-120 ms alıyorum çünkü sunucular Amsterdam'da.

@Handsome Reis 'in anlatmak istediği direnç olayıdır. Mesela Turk Telekom'un yavaş olmasının sebeplerinden birisi santrallerinin az olmasıdır. Bu da geçen Internet'i yavaşlatır. Siz 8 Mbps bir sözleşme mi imzaladınız, yandınız bu yüzden. Fakat santral yanı oturuyorsanız size 10 Mbps bile veriyorlar yanlışlıkla.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı