CS:GO'ya tıklayınca açılmıyor

@Bora Dere bey, bende de Ali Bey'deki gibi sorun mevcut. Process Monitor'ün çıkarttığı log dosyasında sorun göremedim. Dosyaları doğruladıktan hemen sonra CS:GO'yu çalıştırmaya başladığımda DirectX haziran paketini kurmaya hazırlanıyor ama kurulum ekranı gelmeden oyna butonu tekrar yeşil yanıyor (görev yöneticisinde çalıştırırken takip ediyorum, CS:GO haricinde hatayı göstermek adına yönetici satırlarından birinde, üzerinde ünlem bulunan üçgen şeklinde dikkat işareti çıkıp hemen kayboluyor. Tuttuğumda ise beni bir hataya yönlendirmiyor).

Sunulan yöntemlerin (oyunu tekrar yükledim, DirectX'i manuel kurdum veya malum DLL dosyalarını silip tekrar kurdum) çoğunu denedim ama sonuç alamadım.

Not: Steam'ı format atmadan önce D sürücüsüne kurmuştum, formattan sonrada orada kullanıyorum.

Yardımcı olabilir misiniz?

Hala sorunu yaşıyorum format öncesi açılıyordu aynı diskte kuruluydu (SSD'de kuruluydu) format sonrası oyun fatal error veriyor açılmıyor.

Sisteme DLL attığınızı görmüştüm bir başka konunuzda, oyun klasörüne de bu tarz bir şey yaptıysanız bu sebep oluyor olabilir. Silip yüklemeyi denediniz mi oyunu?

Evet denedim versiyonları beta falan yaptım hala olmuyor bir ara Steam'ı sildim yeni oturum açtım tekrar CS:GO indirdim gene olmuyor.

Dosyalara tekrar bakayım dedim ama silmişsiniz. Yeni bir rapor alıp paylaşabilir misiniz? Belki o zaman gözümden kaçan bir şey olmuştur. Hatta olay görüntüleyicisinde bir şey varsa o da olur.

Hala sorunu yaşıyorum format öncesi açılıyordu aynı diskte kuruluydu (SSD'de kuruluydu) format sonrası oyun fatal error veriyor açılmıyor.

Ali Bey, aynı şekilde formattan sonra bende açamıyorum (Steam ve oyunlar aynı dike kurulu).
Oyunu Steam'dan değil de konumundaki exe'den çalıştırdığımda Steam'ın güncel olmadığını söyleyip ölümcül hata veriyor.

Oyunu yönetici olarak (Steam'dan veya dosya yolundan) çalıştırdığımda yine aynı hatayı veriyor.
@Bora Dere Bey, dün Steam'ın belli log dosyalarına girdim ve CS:GO başlatılırken Directx yüklenmeye çalışıyordu ya o kodu (DXSETUP.exe" /silent GLE 0) bulup webde arattım; karşıma çıkanları elerken şu sonuca ulaştım ama denediğim halde sonuç alamadım.

Bu tip açılmayan oyunlar xinput1_3.dll dosyası yüzünden hata veriyor olabilirmiş, çözümünü şu şekilde anlatmışlar ama kaçırdığım bir yer olabilir (Regedit'e yeni girdi yaptım ama oyunu kandıramadım).

Alıntıdan:
In many cases it's 'xinput1_3.dll'.
This kind of error is also encountered on Windows (lots of reports).
A reboot in between starts will fix it because the locked dll will be replaced
on next Windows startup.

There are multiple ways to handle this problem (apart from adding support for
SP_COPY_IN_USE_NEEDS_REBOOT to Wine itself):

1) install DX runtime without starting Steam in the Steam WINEPREFIX (make sure
you don't auto-run Steam services)

-> app folder -> 'installers' -> 'DirectX'

--- snip ---
$ wine DXSETUP.exe /silent
--- snip ---

2) remove the dll from 'system32' folder (or 'SysWOW64' on 64-bit prefix) prior
running Steam in the prefix

3) fake successful installation by adding registry key (see '17470_install.vdf'
where the registry key is located -> 'DirectX' DWORD:1)

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı