CS:GO'yu eleştirip övüyorum

Kusura bakmasın ama oha yani. Ne yaratıcı hileler bulmuş adamlar. :D
Bi' de beni vururken yere bakması :)
WhatsApp Image 2020-07-01 at 17.33.44.jpeg

Şu hile işine çözüm bulsunlar. 1 yıl sonra can sıkıntısından geri oynamaya başladım. Silverdan keleşe kadar çıktım.

Sonra o meşhur güncelleme geldi ve tekrar novaya düştüm. Güncelleme hileleri engellemek yerine hile kullananları oyuna çekti.

Artık sisin içinde sürekli vuran mı dersin, sanki sesimi duymuş gibi bir anda arkasını dönüp vuran mı dersin hepsi var.

Sinirledim girmedim.

Artık hileleri kendilerinin yapıp sattığını düşünüyorum. O derece gına geldi.

Şu hile işine çözüm bulsunlar. 1 yıl sonra can sıkıntısından geri oynamaya başladım. Silver'dan keleşe kadar çıktım.

Sonra o meşhur güncelleme geldi ve tekrar novaya düştüm. Güncelleme hileleri engellemek yerine hile kullananları oyuna çekti.

Artık sisin içinde sürekli vuran mı dersin, sanki sesimi duymuş gibi bir anda arkasını dönüp vuran mı dersin hepsi var.

Sinirledim girmedim.

Artık hileleri kendilerinin yapıp sattığını düşünüyorum. O derece gına geldi.

Aslında mantıklı paso hile alsınlar diye hileleri onlar satıyor, sürekli banlarlar onlarda sürekli hile alır.

Bugün CS:GO'yu eleştirip iyi yanlarını öveceğim.
Kötü yanları:
  1. Yıllardır hilelerin son bulmaması
    Artık yeter Gaben, yıllardır 3. parti yazılımlara karşı etkili bir koruma sunamadın, daha beta sürümü olan Valorant bile hileyi anında tespit edebilirken senin hala işe yaramaz VAC sistemin ve saçma bir şekilde olarak Overwatch'a düşmeyen raporlamalar artık buramıza kadar geldi, adam ol Gaben.
  2. Takas, puan vs. için 5 dolarlık harcama kuralı
    Aşırı gereksiz bir kural, bu da hileciler için bir koruma yöntemi evet ama hiçbir etkisi yok, ben bir oyuna bırak 5 doları 5 TL yatırmam.
  3. 4 oyunda bir hile gelmesi
    Oyunda hileler Suriyeliler gibi çoğalmaya başladı, abartmıyorum 4 yoldaş ya da 4 rekabetçi maçta bir ya mevlana, ya aim lock, ya wall hack, ya da bunny hilesi ile karşı karşıya geliyoruz.
  4. Aşırı uzun maç bulma süresi
    Bu oyunu eş zamanlı olarak yaklaşık 700000 kişi oynuyor desek, en çok girilen harita Dust2 veya shortdust. Bir maçı 5-30 dakika arasında bulamamak ne demek? Hiçbir oyunda bu durum yok, beklediysem taş çatlasa 3 4 dakika bekledim.
  5. Toksik takım arkadaşları: Mikrofonun dibine kadar girip fütursuzca geğiren takım arkadaşları. Bir arkadaşın sesini duymak istemiyorsak onun mikrofonunu kendimiz için kısabilmeliyiz.
İyi yanları:
  1. Pay to Win bir oyun tarzı değil
    Zula gibi para verip oyunda profesyonelce oynamıyorsun, oyunda bilek konuşuyor.
  2. Güzel spray dinamiği
    Oyunda spray dinamiğini çok beğeniyorum, kontrolü ele alabiliyorsun. Bize güzel bir gerçekcilik sunuyor.
  3. Tamamen Online bir oyun olmaması
    Oyun oynamak için internetinizin olmasına gerek yok, offline olarak botlarla rekabetçiden tutun silah yarışına kadar oyanabiliyor.
  4. Gerçeğe en yakın sesler ve grafikler
    Bir silahın sesi ve verdiği gerçek ateş hissiyatını anlatamam, CS:GO'da gerçek ateş etmesen de hissedebiliyorsun, grafikleri bir oyun gibi değil, yani oyunda değil olayın içinde hissediyorsunuz kendinizi.
Benden bu kadar.
Takıp arkadaşlarının sesini Tab menüsünde onlara sağ tıklayıp ses simgesinden kısabiliyoruz. 5. madde yanlış olmuş.

Oyunda hileler Suriyeliler gibi çoğalmaya başladı, abartmıyorum 4 yoldaş ya da 4 rekabetçi maçta bir ya mevlana, ya aim lock, ya wall hack, ya da bunny hilesi ile karşı karşıya geliyoruz.
Emin misin? Test yapmıştım kendim toplam 100 adet rekabetçi maç girmiştim ve 97'sinde hile denk gelmişti Global ELO'da. Tam 100 oyunun 2'sinde 9 hile rastladım.

Not: Testi 2017 veya 2018'de yapmıştım.

Ha bu arada HORTT!!

Geri
Yukarı