Çözüldü CSS kutucuklar alt alta nasıl getirilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Primearc

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Matrix
Ekran görüntüsü 2021-03-13 135432.png

CSS:
.orta {
    display: inline-block;
    position:absolute;
    border: darkgreen solid 7px;
    border-radius: 15px;
    background-color:lightgray;
    left: 29%;
    right: 10%

Merhabalar ekranın sağ tarafına alt alta kutucuklar eklemek istiyorum ama kutucuklar absolute etiketinden dolayı üst üste biniyor. Relative verdiğimde ise sol menünün arasına giriyorlar. İstediğimi nasıl yapabilirim?

Çözüm
Anladım, flex kullanacağım ama flex vereceğim elemanın sadece kendisinin flex olmasını istiyorum. flex diyince altındaki elemanları da kaplıyor. Yani örneğin sadece aside elemanını nasıl flex yapabilirim?
Bu şekilde olmaz. aside ve content'i kaplayan elemanı flex yapman gerek.
float özelliğini araştırma zamanı gelmiş. Kodları atarsan düzenleyip gönderirim.

Elemanların position değerini ellemeden float ile yan yana koyabilirsin ya da güncel olan display: flex özelliğini kullanabilirsin. Burada anlatılıyor;

float özelliğini araştırma zamanı gelmiş. Kodları atarsan düzenleyip gönderirim.

Elemanların position değerini ellemeden float ile yan yana koyabilirsin ya da güncel olan display: flex özelliğini kullanabilirsin. Burada anlatılıyor;

Anladım, flex kullanacağım ama flex vereceğim elemanın sadece kendisinin flex olmasını istiyorum. flex diyince altındaki elemanları da kaplıyor. Yani örneğin sadece aside elemanını nasıl flex yapabilirim?

Bu şekilde olmaz. aside ve content'i kaplayan elemanı flex yapman gerek.

Çözüm
@Berkay Davas çok teşekkür ederim aslında sorun burada çözüldü sayılır. Ama aşağıdaki resimde de görüldüğü üzere uzun linkler alt alta geldi. Linklerin olduğu kutucuğun width değerini de arttıramıyorum. width: 2000px yapsam bile bir değişiklik olmuyor.
Ekran görüntüsü 2021-03-14 112337.png

display özelliğini block yaptığımda istediğim şeyi yaptım:
Ekran görüntüsü 2021-03-14 115225.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı