Çözüldü CTRL + Shift basınca klavye düzeni değişiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Gerek

Hectopat
Makaleler
1
Şöyle ki benim oynadığım bazı oyunlarda gerek bilerek olsun, gerek yanlışlıkla olsun bir şekilde CTRL+Shift kombinasyonuna tıklıyorum ve klavye değişiyor(Q, F). Bunu nasıl kapatabilirim ya da bu tuşu etkisiz hale getirip sonra yine açmanın bir yolu var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ayarları bu şekilde yapıp dener misin? Uygula demeyi unutma, bu şekilde yaptıktan sonra basmazsan klavyen değişmeyecek.
chrome_PBX3eY3EZU.png
Ayarlar>Erişim Kolaylığı>Klavye>Diğer yazma seçenekleri>Gelişmiş klavye ayarları>Giriş dili kısayolları.

Oradan Ctrl+Shift için kombinasyon atayabilirsiniz.

Ayarlar>Erişim Kolaylığı>Klavye>Diğer yazma seçenekleri>Gelişmiş klavye ayarları>Giriş dili kısayolları.

Oradan Ctrl+Shift için kombinasyon atayabilirsiniz.
Bende araştırırken orayı gördüm hocam kendim tuş atayamıyorum sanırım ancak vurgu tuşuna atayabiliyormuşum , bu vurgu tuşu nedir?

b.png
a.png

Ayarları bu şekilde yapıp dener misin? Uygula demeyi unutma, bu şekilde yaptıktan sonra basmazsan klavyen değişmeyecek.
chrome_PBX3eY3EZU.png

Dosya Ekleri

• chrome_w7TWoxu14t.png
    chrome_w7TWoxu14t.png
    10,7 KB · Görüntüleme: 58
Son düzenleme:
Çözüm
Yapayım hocam yani böyle yapınca CTRL + Shift etkisiz hale mi gelecek?
Evet, F-Q arasında geçiş yapmak için Sol Alt + Shift komutu kullanılmış olacak.

Sağ olun hocam ama ters göstermişsiniz sanırım :D diğer taraftakini değiştirmem gerekti. Konuyu kapatabilirsiniz eğer yine sıkıntı olursa bu kısayolu direk kapatacağım.
Ekte gösterdiğim şekilde yapınca çözmüştüm ben.

Geri
Yukarı