Cümlenin sonuna "." koyunca sanki birisine dargınmış gibi gözüküyorum

Evet bunu ben de düşünmüştüm, tamamen karşıdaki kişinin Türkçeyi düzgün kullanmasına bağlı aslında. Ben de bazen ''Peki.'' yazınca farklı ''peki'' yazınca farklı anlam kattığını düşünüyorum, psikolojik aslında ama tamamen karşıdaki kişiye bağlı.
Bende bunu söylüyorum zaten, forumca alışık olduğumuz için sorun teşkil etmiyor ama kurallara uymayan birisi için kaba bir tutum sergilemiş gibi duruyoruz.

Normalde pek kullanılmadığından yani resmiyette kullanıldığından '.'yı kullandığınız zaman ona karşı pek de sıcak değilmişsiniz gibi algılanabilir. Ama böyle bir şey yok gayet normaldir.
Bende bunu söylüyorum zaten, forumca alışık olduğumuz için sorun teşkil etmiyor ama kurallara uymayan birisi için kaba bir tutum sergilemiş gibi duruyoruz.

Genel yazım kurallarına uymayan kişilerin çıkarmış olduğu yazılı olmayan bir kural. Yazım kurallarına uymakta bir sorun yok. Kendinizi kötü hissetmeyin.

Ben genelde insana göre kullanıyorum, mesela burada tamamen kullanırım, hocalarıma yazarken yazım kurallarına biraz dikkat ederim, arkadaş ortamında pek de etmem. Kendinizi kötü hissederseniz normal yazın ben kişiye göre yazmaya alıştım.

Geri
Yukarı