Çürük diş için kanal tedavisi gerekir mi?

Makaleler
6
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Herkese selam, dişimde malum çürük var şu an diş hekimine gitmem maalesef mümkün değil, vaktim yok. 2 hafta gibi gideceğim. Şu anlık ağrım yok, ağrı olmayan dişe kanal tedavisi uygulanır mı ve kanal tedavisi fiyatı yüksek midir? Yaptıran üyelere sorum olsun, teşekkürler. Lütfen biz nereden bilelim demeyin bir tahmininiz olacaktır elbet.

Son düzenleyen: Moderatör:
ağrı olmayan dişe kanal tedavisi uygulanır mı ve kanal tedavisi fiyatı yüksek midir?
Öyle durduk yere tabii ki de yapmıyorlar dişinizin çürüklüğüne göre yapıyorlar(her çürük kanal değil yani) 2-3 yıl önce 300-350 gibi yaptırmıştık.

Çok sağolun.
Kanal tedavisi, derin bir çürük bulunan dişte uygulanacak en son kurtarma yöntemidir. Yani buradan bakınca bir şey denemez. Dişinizdeki duruma göre ya standart dolgu yapılır ya da ileri safha olarak kanal tedavisi uygulanır.
Öyle durduk yere tabii ki de yapmıyorlar dişinizin çürüklüğüne göre yapıyorlar(her çürük kanal değil yani) 2-3 yıl önce 300-350 gibi yaptırmıştık
Fiyatı sanırım yüksek değil ben olmuştum, ağrı olmayan dişe nadiren/duruma göre tedavi uygulanır.

Daha yeni yaptırdım sayılır. Arka tarafta olanlar için 1200 TL. Ön tarafta olanlar içinse 600 TL istiyorlar. Çürük var ise büyük ihtimalle gerekir. Devlet Hastanelerinde Endodonti uzmanı bulmak zor.

Yeni konular

Geri
Yukarı